x-kom hosting

Galaxy 8800 GT - Problem

newwikus
utworzono
utworzono

Witam

Kupiłem karte Galaxy 8000 GT HP HDMI...standardowe taktowanie powinno posiadać 1800 na 600 jednak u mnie pokazuje 1500 na 600 gdy zmienię na 1800 gdzie to właśnie powinno mieć standardowe... gry po paru sek zacinają sie i muszę restartować komputer w czym może tkwić problem...z góry dzięki

dawid_c
komentarz
komentarz

Bubel do reklamacji albo program się myli

Gość
komentarz
komentarz

W jakim programi tak pokazuje?

Sciągnij GPU-Z i tam zobacz.

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź w Evereście, GPU-Z i AtiTool, chyba złego programu użyłeś wcześniej, przeinstaluj też sterowniki

snipergrand
komentarz
komentarz

U mnie na GPu-Z tez pokazuje 600 na 1500 moze to juz taka karta

newwikus
komentarz
komentarz

niestety w GPU-Z default clock 600 memory 900 Shader 1500 a powinno być 1800 :/ chyba oddam na reklamacje bo tak być nie moze:/a stery trudno dobrac najnowsze nie chca sie zaistalowac mam 169 a jakie sa najlepsze?

swirek
komentarz
komentarz
niestety w GPU-Z default clock 600 memory 900 Shader 1500 a powinno być 1800

Wszystko jest OK

rdzen 600

pamiec 900 x2 (bo to DDR - double data rate) - 1800

shadery 1500

Nie pomyliles sobie czasem taktowania pamieci z taktowaniem shaderow? ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Wszystko ok:

Rdzeń = 600

Pamięci = 900 (x2 = 1800)

Sterowniki:

http://www.nvidia.pl/object/winxp_175.16_whql_pl.html

newwikus
komentarz
komentarz

no nie wiem mam 2x2 GB wiec mozliwe ze 900x2 a 1500 to shader faktycznie a te stery beda ok? kurde dzieki za pomoc...

a wylaczanie kompka to chyab za duza tempteratura zamowilem lepsze chlodzenie na procka i 2 wentylatory na tyl i bok...tylko nie wiem...bo jak dam ten na bok wlansie na karte graficzna czy ma wdmuchiwac czy wycoiagac powietrze?

jeszcze jedno...na plycie ze sterownikami jest co takiego jak overclocking i dodaje cos tam do rejestru co to daje wogole?

ac12
komentarz
komentarz

Podwyzszanie taktowania rdzenia i pamieci karty graficznej, dajace wzrost wydajnosci karty o kilkadziesiat % .

Zwiekszaj taktowanie o 10 mhz, mierz temperature i stabilnosc ukladu graficznego...

Jak spalisz karte przez oc nie otrzymasz wymiany karty na gwarancji, wiec podkrecasz karte na wlasna odpowiedzialnosc ;p

Nie wnosi to nic do rejestru, zwykly program.

falcon1984
komentarz
komentarz

A podłączyłeś dodatkowe zasilanie do karty ?

Jakie masz temp. karty w idle i streess ?

Daj screena z GPU-Z

newwikus
komentarz
komentarz

w Everescie mam w idle 45 a w stresie ponad 50 stopni ale procek tez duzo sie grzeje prawie 60 stopni

a ten oc to niny zaden program bo nigdzie go nie ma jednynie wpis do rejestru wiec przy zmianie na nowe stery nie wiemczy go wlaczac czy nie

i mam podlaczone 2 wejscie zasilania do karty i zworki nic nie ruszałem..

http://sharebase.de/files/TnPpmbmghs.html oto linka z GPU-Z

a to z everesta w idle powiedzmy http://sharebase.de/files/xItsbDsmxX.html

falcon1984
komentarz
komentarz

Taktowania karty oraz temp. masz dobre

Jeśli zasilanie podłączone z tyłu to raczej nie wina karty, można popróbować zmienić sterowniki, ale to raczej kwestia procka albo ramów

newwikus
komentarz
komentarz

prędzej procka bo prawie 60 stopni mam 8200 2,66 a ramy 2x2 GB patriot 800Mhz wiec powinno chulac stery ma te 175.16 co polecił kolega jakiś i jest wsio ok...medal of honor max detal narazie sie nie zacina...ale potrzebuje chłodzenia....będzie dopiero w pon wiec napisze co i jak...ale wielkie dzięki chłopaki...

a i jeszcze napiszcie jak zamontować ten wiatrak z boku obudowy na karte graficzna ma wtłaczać czy wyciągać powietrze jak będzie lepiej???

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.