x-kom hosting

problem z kartą redeon 2600 xt

quazarre
utworzono
utworzono

Witam

Niedawno zakupiłem kilka nowych części do komputera, jednak po złożeniu okazało się, że nie działa jak należy. Gdy uruchamiam komputer wszystko zdaje się działać poprawnie, prócz karty graficznej. Nie pracuje na niej wentylator, a na monitorze ekran jest ciągle czarny. Proszę o pomoc, ponieważ nie jestem komputerowym ekspertem i kompletnie nie wiem, jak mógłbym rozwiązać ten problem.

Moja konfiguracja:

Płyta - Asus P5E3 X38

Procesor - Intel Q6600

RAM - DDR3 OCZ Gold 2x1 GB 1333 CL9

HDD - WD 500 GB SATA2 (bez systemu)

Zasilacz - Pentagram 430W

Grafika - Palit Radeon HD2600XT Sonic 256MB GDDR3

Jedyne co znalazłem w necie to informacje, że karta ta potrafi się u niektórych wyłączyć podczas grania (wentylator przestaje pracować i wyłącza się monitor) oraz to że wyskakuje im jakiś komunikat o błędzie komunikacji z procesorem graficznym. Jeszcze gdzieś indziej wyczytałem, że podobny model tej karty (2600 pro), pracuje jedynie z pamięcią ram typu ddr1 i ddr2...

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

mariusz0
komentarz
komentarz

Czy podłączyłeś dodatkowy kabel zasilający tą kartę.Nie wiem czy w tym modelu jest to potrzebne.Sprawdź czy na karcie nie ma dodatkowych wejść(nie wliczając ich z przodu karty).

quazarre
komentarz
komentarz

nie ma żadnych dodatkowych wejść. wczoraj włączyłem na parę minut i mogę jeszcze dodać, że radiator sie nie nagrzewa... poza tym monitor i płyta główna sygnalizują, że karta jest prawidłowo podłączona/umieszczona.

Nocturn
komentarz
komentarz

Jeżeli zrobiłeś to co mówi mariusz i nadal występuje problem, sprawdź kartę u kumpla. Z tego też co pamiętam Radki z serii 2xxx są bardzo prądożerne, a razem z quadem zasilacz może być za słaby, ale to problemem tego, że komputera odpalić nie możesz na pewno nie jest.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.