x-kom hosting

Odsyłanie do googli

googli
utworzono
utworzono

często na forach ludzie odsyłają userów do przeszukiwania googli

dlatego postanowiłem zrobić prostą stronke mającą na celu uświadomić użytownika

o istnieniu takiego czegoś jak wyszukiwarka google adres stronki to www.googli.eu

co o niej myślicie?

kanar123
komentarz
komentarz

No fajna nawet.... xD tylko dlaczego Simson :P

Przyda sie.... napewno... ;)

BoReK*
komentarz
komentarz

Bardzo fajna ! Już wiem co będe koledze wysyłał :D

dar55
komentarz
komentarz

a ja chyba ten adres przykleję na forum

piku
komentarz
komentarz

Yhy, niektórzy ludzie nie ma pojęcia o samym google...

Lucider
komentarz
komentarz

Już setki takich stron znajdują się w sieci :P Dla mnie zarówno odsyłanie do Googli, jak i odsyłanie do takich stron jest nudne, niekulturalne i męczące ;) W ogóle możnaby usunąć to forum bo przecież każdą radę da się odnaleźć w wyszukiwarkach. Jak w realu ktoś zapyta się Ciebie ile jest 400:10 to też odsyłasz do kalkulatora? Gospodyni też nie odsyła do książki kucharskiej jak ktoś pyta się o przepis - nie wiem dlaczego w świecie internetu tak się oklepało odsyłanie do Googli.

webber
komentarz
komentarz

Ale niektórzy są aż przerażający. Zamiast wklepać kilka wyrazów w google i znaleźć od razu odpowiedź na pytanie (często bardzo proste i łatwe do znalezienia), wolą zarejestrować się na forum, poczekać na maila, aktywować konto, założyć temat i dopiero czekać na odpowiedź. Brrr.

Lucider
komentarz
komentarz

Ich głupota i ich stracony czas. Ja osobiście na takie łatwe pytanie daję odpowiedź i dodaję że mógł to bardzo szybko znaleźć wklepując jedno słowo w Google, ale dołączam też odpowiedź - jak nie chcę jej udzielić to wolę w ogóle nic nie pisać.

Gość
komentarz
komentarz
Ale niektórzy są aż przerażający. Zamiast wklepać kilka wyrazów w google i znaleźć od razu odpowiedź na pytanie (często bardzo proste i łatwe do znalezienia), wolą zarejestrować się na forum, poczekać na maila, aktywować konto, założyć temat i dopiero czekać na odpowiedź. Brrr.

Wiesz, każdy user ma wyjątkowy problem :lol:

piku
komentarz
komentarz

Parafrazując tekst "jaką metodą wybierzemy metodę głosowania?" zapytam się czy tą Twoją stronkę można wygooglować?

Zarov
komentarz
komentarz

Dla mnie odsyłanie do googli jest chamstwem. Przykładowo X napisał temat i prosi o odpowiedź a Y mu odpisuje "Poszukaj tutaj: http://tnij.org/bdy" Taka osoba udaje specjaliste i cwaniaka, a sama nie ma najczęsciej zielonego pojęcia o temacie. Ostatnio widziałem coś takiego i osoba ta została nagrodzona warnem. Oczywiście w googlach znajdziecie wszystko, według starego japońskiego przyslowia: "Jeśli nie ma tego w googlach, to to nie istnieje". A co tam jest? Odnośniki do for czy stron gdzie już udzielono odpowiedzi na dane pytanie, ale co gdy wejdziemy tam i będzie "Poszukaj w google.pl" i tak wszędzie? :-)

naekana
komentarz
komentarz

Do wszystkiego trzeba podchodzić z rozsądkiem i umiarem. Tak na prawdę nie da się zawyrokować, czy odsyłanie do google jest "chamstwem", "nudne, niekulturalne i męczące", czy to user z powodu wrodzonego lenistwa i cwaniactwa wykorzystuje czas i chęci odpowiadającego, bo samemu nie chce mu się poszukać hasła. Wszystko zależy od sytuacji i rodzaju pytania. Przykładowo, jeśli user zakłada temat z prośba o program do edycji grafiki, to nie musi oznaczać, że nie ma nr gg do google, tylko że wśród całej masy oferowanych programów, on chciałby skorzystać ze sprawdzonego i polecanego przez innych użytkowników. Z drugiej strony powstają również tematy, których autorom z punktu należałby się siarczysty klaps - np wszelkiej maści "zadania domowe" z prośbą o poszukanie definicji jakiegoś hasła: w takiej sytuacji ja osobiście muszę policzyć do 10-ciu, żeby nie wywalić kolesiowi prawdy psychologiczne o nim samym i odesłanie do google jest wówczas zupełnie na miejscu, a o kulturze osobistej możemy dyskutować tylko odnośnie autora tematu... W większości przypadków należy jednak założyć, że w podstawie istnienia forum leży pomoc innym, a pomocy wymagają przeważnie osoby nieobyte z komputerem. Więc to, co wydaje się nam oczywiste, dla nich jest czarną magią i lepiej zrozumieją jak się im przełoży z polskiego na nasze, niż odeśle do google.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.