x-kom hosting

Zapytanie / T-Mobile Internet

Valachi
utworzono
utworzono

Cześć , do dziś miałem w domu internet kablowy od Netii. Porażka.. max 10mb/s przy włączeniu Netflix na jednym TV i normalnie tv przez wifi na drugim to już były kłopoty i zacinanie się, czasem kilka godzin dziennie nie było internetu itd.

 

Mieszkam w mieście , Toruń. Lecz troszkę na uboczu , w parku gdzie do okoła mam drzewa.

 

Dziś zakupiłem nowy model bezprzewodowy od T-Mobile LTE 4G i speed test pokazuje w granicach 20-30mb/s

Czy to będzie już wystarczające do codziennego użytku? 

 

A może testował ktoś z was w takiej sytuacji np Modem 5G lub Modem 5G z anteną zewnętrzną i działał wam znacznie lepiej ? Zastanawiam się czy jest sens zmiany , ponieważ na ten moment mam możliwość zwrotu modemu i wymiana na taki z anteną zewnętrzną 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć,

 

ale jaki modem z anteną zewnętrzną masz na myśli? Chodzi o montaż anteny na zewnątrz budynku? Wiadomo, że wtedy będzie lepiej.

Valachi
komentarz
komentarz

@Anawa np w T mobile są dwie opcje modemów do wyboru. Modem bezprzewodowy oraz Modem bezprzewodowy z anteną zewnętrzną 

Anawa
komentarz
komentarz

Ok. Wydaje mi się, że ten z anteną zewnętrzną będzie oferować lepsze połączenie. Modemy są w tej samej cenie?

Valachi
komentarz
komentarz

@Anawa Tak pakiety są w tej samej cenie. Na ten moment wziąłem ten zwykły i zastanawiam się czy jest sens zmieniać na ten z anteną 

Anawa
komentarz
komentarz

a możesz podesłać linki do tych modemów?

Anawa
komentarz
komentarz

Nie wyświetla mi się modem z drugiego linku.

 

Jaki ping pokazuje speedtest?

Valachi
komentarz
komentarz

@Anawa ping w granicach 80/100

 

Screenshot_2024-05-13-08-52-41-278_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2024-05-13-08-52-19-067_com.android.chrome.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Jak masz możliwość wyprowadzenia anteny na zewnątrz to powinny być lepsze parametry połączenia przy tym modemie z anteną.

 

Natomiast jak nie grasz w gry, gdzie istotny jest niski ping, to ten modem co masz powinien być wystarczający do normalnego korzystania z internetu.

Valachi
komentarz
komentarz

@Anawa Dziękuję za odpowiedzi i poświęcony czas. Pozdrawiam 

  • Super 1
tomasz 090
komentarz
komentarz

@Valachi miałem 4G przez wiele lat i doskonale się sprawdzał Ja akurat miałem z innej firmy 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.