x-kom hosting

Czy warto wymienić zasilacz, jeśli tak to na jaki?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: rafalluz ,
Dominik112
utworzono
utworzono

Cześć, mam samo złożony komputer z czerwca 2021 roku. Specyfikacja:

Msi Z490 A-Pro

Intel i5 11400f

24gb 3200hz Ram od Goodram 

Radeon RX 6600 (kupiony na allegro za 600zl w zeszlym roku)

Silentium Pc Vero L3 Plus Bronze 700W.

Zastanawiam sie nad wymianą zasilania

Bo komputer jest uzywany codziennie po pare godzin czasem nawet parenaście. 

Czy ma to sens czy jeszcze poczekać? I jeśli już wymieniać to na co? Planuje sprzedaż komputera za około 3 lata wiec nie chce też za niego przepłacać.

Zapomniałem dodać chłodzenia, Fortis 3 Evo ARGB

  • Rekomendowana odpowiedź
rafalluz
komentarz
komentarz

Jeśli nie sprawia obecnie problemu, nie widzę potrzeby.

Dominik112
komentarz
komentarz

No dobra, w internecie przeczytałem, że jeśli komputer jest użytkowany codziennie i pod obciążeniem to zaleca sie wymiane co 3 lata, dodatkowo w czerwcu kończy mu się gwarancja ale jeśli nie ma potrzeby to zostane z nim, sprawuje sie bardzo dobrze.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@Dominik112 Gdzieś takie durnoty wyczytał?

Ps co to za konfiguracja ramu że 24 gb? Działa ci tam dual  channel w ogóle?

Dominik112
komentarz
komentarz

cytując komputronik: Elementami, które mogą ulec najszybszemu zużyciu i na przykład spowodować awarię komputera, są zasilacz i chłodzenie CPU. Można więc przyjąć, że te warto wymienić co trzy lub co pięć lat, zależnie od tego, jak mocno eksploatujemy PC i w jakich warunkach działa (zakurzenie, wilgotność, itp).

@leelaresoDziała, miałem z nim problemy bo jeden slot jest uszkodzony i trzeba było go odłączyć ale wszystko już jest cacy

24gb wychodziło najoszczędniej, chcialem zeby wszystkie karty byly tej samej firmy

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Niby jak, mając 3 ramy włożone to nie będzie działać, chyba że masz 16+8

Dominik112
komentarz
komentarz

Nie, mam 3x8, nie sprawdzalem jak to chodzi, najwazniejsze dla mn ze jest 3200hz i nic nie zamula

jak przy 8

leelareso
komentarz
komentarz

większą wydajność byś miał przy 16 gb z działającym dual channel

Dominik112
komentarz
komentarz

to sprobowac sprzedac ten ram i kupic jakas inna konfiguracje? Jaką polecasz do 1440p?

Do tej pory nie dzialal mi dual channel dopiero po wylaczeniu slota dziala wiec nie skupialem sie na nim

Dominik112
komentarz
komentarz

gdybym naprzykład zostawił jedną i dołożyl 2x16 działałby dual channel?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.