x-kom hosting

Problem z moim laptopem Lenovo Ideapad 320

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Patrykpp
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam laptopa Lenovo Ideapad 320, procesor i3 7th Gen, karta graficzna GeForce GTX 940, 4gb RAM, windows 11.Spróbuje szybko wyjaśnić jaki mam problem z laptopem o tóż w listopadzie postanowiłem zaktualizować sobie system i wymienić pastę i gdy włączyłem laptopa to zaczeły sypać się blue screeny i ja nie chciałem nic robić to go zostawiłem i sobie leżał w szufladzie i dopiero w styczniu zebrałem się i zainstalowałem nowego windowsa i wszystko ładnie było. Wszystko zaktualizowałem tylko pojawił się błąd podczas aktualizacji karty graficznej w GeForce experiens i w menedżeże urządzeń wyświetlała mi się karta graficzna z wykrzyknikiem i pojawił się kod błędu 43, ale poza tym laptop chodził dobrze i go zostawiłem i nie używałem aż do teraz. Bo wczoraj chciałem sobie coś zobaczyć na laptopie i postanowiłem poaktualizować wszystko tylko że jak próbowałem go włączyć to laptop włączył się do ekranu blokady i po wpisaniu hasła aby go odblokować to się tak jakby zawiesił bo cały czas się kółko kręciło i pisało zapraszamy lecz laptop się nie włączył. Gdy ponownie go włączyłem to cały czas miałem pętle uruchamiania. Wtedy postanowiłem znowu wgrać ponownie windowsa i wszystko było dobrze bo zaktualizowałem windowsa i miałem cały czas pendrive podłączonego z instalatorem podczas aktualizacji.Błąd karty graficznej nadal jest i gdy wszystko zakończyłem to postanowiłem go uruchomić ponownie i odpiołem pendrive i gdy go chciałem włączyć to miałem tą samą sytuację co wcześniej czyli po wpisaniu hasło nie mogę wejść do systemu i po chwili laptop się uruchamia ponownie i czasem się uruchamia aby zdiagnozować błędy a czasem przechodzi od razu do ekranu blokady. I moje jest pytanie takie czy ja mam jakiś problem z dyskiem czy kartą graficzną a i warto dodać że karta graficzna mocno się przegrzewa i to bardzo mocno. Moja prośba jest taka czy ktoś mi chociaż powie co się dzieje bo coś czuję, że laptop pojedzie do serwisu.

 

anioł2009
komentarz
komentarz
10 minut temu, Patrykpp napisał:

i wymienić pastę i gdy włączyłem laptopa to zaczeły sypać się blue screeny

Prawdopodobnie błąd w sztuce podczas wymiany pasty...niestety nie da sie stwierdzić co zepsułeś.

 

Skąd wiadomo jak bardzo przegrzewa się gpu? Jak to sprawdziłeś i ile stopni ma ?

Patrykpp
komentarz
komentarz

@anioł2009 Gdyż zdjołem tylną obudowę i czuć że karta graficzna się grzeje a tam gdzie jest procek to czuć ogromną różnice 

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Na pewno dobrze nałożone pasty są na cpu i gpu ? inna sprawa że jeśli jest zwara na gpu to będzie się nagrzewała do wysokich temperatur.

 

Czy jak pierwszym razem wymieniałeś paste to wypiąłeś baterię główną z płyty ?? Niestety ten podstawowy bład i nie wypięcie baterii czasem kosztuje uszkodzeniem sprzętu.

Jeśli jednak wypiąłeś i laptop i tak przestał poprawnie działać to jest kilka innych mozliwosci:

-pasta przewodzi prąd ( nie wiemy jakiej pasty uzyles ) i gdzies kapnęła i zrobiła zware

-zle nałożona pasta / lub zle załozone chłodzenie - brak styku przegrzał gpu ( mało prawdopodobne ale zdarza sie )

- mimo wypięcia głownej baterii ( o ile to zrobiłeś ) na mobo nadal jest napięcie na scieżce 3.3V z baterii bios, coś gdzieś dotknąłeś i poszła zwara

-uwaliło dysk w jakis sposób ( moze po aktualce ? )

-uwaliło KBC po aktualizacji -częsty przypadek w ideapadach 320 i ciężka sprawa i kosztowna - zweryfikować to może tylko elektronik od płyt głownych laptopów ( YT wielki elektronik  np )

 

Na Twoim miejscu zacząłbym od rozłozenia laptopa, zmyciu starych past alkoholem izopropylowym i nalozenie nowych past na cpu i gpu, poprawne złożenie i testy.

Jesli nadal bedzie kod bledu 43 to reinstaluj system.  Jesli pojawia sie problemy przed/w trakcie/ po instalacji typu bsody, zawiechy podmień dysk na inny ( niestety tylko przez podmiankę możesz próbowac sam rozwiązać problem)

 

Jeśli powyższe nic nie dało to tylko serwis - prawdopodobnie uszkodzona jest płyta ( gpu, KBC, ściezka jakas lub drobny element )

 

Patrykpp
komentarz
komentarz

@anioł2009 Nie odpiołem baterii, wypadło mi to kompletnie z głowy 

anioł2009
komentarz
komentarz

No i wszystko w temacie.  Oddaj do dobrego serwisu który zajmuje sie płytami głownymi laptopów np Daniel Rakowiecki lub Wielki elektronik - ich kanały znajdziesz na YT.  Zwykłe serwisy polegną na tym i każą Ci kupić laptopa.

Uwaga - uszkodzenie moze przewyższać wartość laptopa i może się nie opłacać go naprawiać ale o tym Ci dadzą znać.

  • Dobra wypowiedź 1
Patrykpp
komentarz
komentarz

@anioł2009 Dobra dzięki za rade

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.