x-kom hosting

I9 10900K i chłodzenie

Kanilow
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Posiadam aktualnie procesor i5-10400f i zastanawiam się nad zmianą na procesor I9-10900K.

Moje aktualne chłodzenie to SilentiumPc Fortis3. Czy takie chłodzenie wystarczy do tego procesora? Głównie w gry jakie gram jak jest czas to Forza Horizon 5, Gta V, cs2, czy też Euro Truck Simulator 2. Nie będę robił OC ani nie będę używal go do renderu.

Płyta główna to MSI B460M Mortar więc procesor i tak jest zablokowany, a sprawdzając kalkulator be quiet między i9-10900 a 10900K to różnica 20W.

Jeszcze jedno pytanie, mam zasilacz Silentium PC Supremo L2 GOLD 650W a karta graficzna to RTX 2060 super OC 8 GB 3x fans Gigabyte, czy ten zasilacz starczy ???? Tak jak mówie jakoś super raczej obciążał komputera nie będę :hm:

3 pytanko - mianowicie w kalkulatorze PSU BeQuiet mam zaznaczyć ze I9 10900k będzie chodzic w trybie OC?Gdy procesor  będzie tylko w trybie odblokowanym  zegarów Intela jako boost?????

Kanilow
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer jeli chodzi o procesor masz rację są tańsze lecz moja płyta główna nie obsługuje wyższysch generacji procesorów i na ten moment chciałbym wymaxować tą platformę. Co do chłodzenia jak głośno według Ciebie będzie?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 530 zł masz nowego 12400F. Za 440zl nowe MOBO. Wyjdzie niewiele drożej.

 

Jakby doliczyć kasę za ten CPU I MOBO to można myśleć i o AM5 gdyby sprzedać komplet.

  • Dobra wypowiedź 1
Mogeto
komentarz
komentarz

W kontekście gier, lepiej będzie iść w i7 10700F. Będzie opłacalniej niż i9 10900.  Te 10 rdzeni w i9 nie przełoży się aż tak na wydajność w grach.

Oczywiście i7 10700F używany, wylicytować w dobrej cenie.

A jeśli nie i7 10700F, to wymiana platformy. Najlepiej iść w AM5.

Tak na marginesie, i5 10400F jest wystarczający pod RTX2060S. O lepszym procesorze myśl dopiero wtedy gdy będziesz miał mocniejszą kartę graficzną.

 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Kanilow
komentarz
komentarz

okej a jakie temperatury pojawiły by się na mojej obecnej platformie z ta i7mką i i9tką?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na pewno wyższe niż na i5, to są dodatkowe rdzenie I wyższy pobór prądu

 

Generalnie wymiana na i9 nie ma sensu.

 

W cenie używanej i9 10900 masz nowego 12400F z B760M DS3H.

 

Nie podałeś jakie masz pamięci ale jak coś wolnego to tym bardziej bym to sprzedał, wziąłbyś realnie z 700 zł 

.

Za 1700 zł masz nowy komplet na żywej podstawce z niższym poborem prądu nawet jak 12400F

https://proline.pl/koszyk/7618e90e

  • Dobra wypowiedź 1
Kanilow
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Ciekawy zestaw, ja mam wolne pamiątka bo DDR4 viper BLACKOUT 3000Mhz 32GB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.