x-kom hosting

I5 12500h wymiana pasty pomocy

Kamil125
utworzono
utworzono

Witam jak w tytule tylko ze jeszcze chciałbym na sekcji zasilania nałożyć pastę 

Pasta od thermal gryzlii czy będzie dobra i kropeczkę na sekcji zasilania

Wysyłam zdj jak wygląda oryginalna 

Strasznie się grzeje procek 98 stopni na yt nawet dochodzi

Pomocy!!!

20240507_161852.jpg

Moje pytanie brzmi czy mogę dać kropeczkę

Pasty thermal grizli na te mosfety przy procku

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie, tam sie daje albo pady albo k5pro...za duza szczelina zeby pasta cokolwiek dała.

Kamil125
komentarz
komentarz

Najlepsze żeby były temp spoko 

K5-pro gdzie kupic tylko nie allegro i w małych ilosciach

anioł2009
komentarz
komentarz

Amazon, allegro, aliexpress...nie jest to tanie i nie w małych ilościach. Wiec albo to albo kupujesz termopad odpowiedniej grubości.

 

Naturalnie na samo cpu pasta.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ptrząc na zdjęcia to nie jestem pewiem czy tam wgle idzie termopad, to chyba jest własnie k5pro lub cos podobnego jak to https://www.laird.com/products/thermal-interface-materials/liquid-gap-fillers/tputty-607

Nie rozbierałem tego laptopa, unikamy kupna vivobooków więc ciężko mi powiedzieć na 100%...Może serwis producenta zapytaj ?

15 minut temu, Kamil125 napisał:

I się niemilosienie grzeje 80 stopni na yt 8k 

 

Normalna temperatura pracy tak cienkiego laptopa...martwiłbym sie przy 101 stopniach 

Kamil125
komentarz
komentarz

Ale się dławi 

W throtling wpada

anioł2009
komentarz
komentarz

@Kamil125  taka konstrukcja, on nie throttluje termicznie...on jest tak zaprogramowany, prawdopodobnie TVB się wkreca od 60-kilku stopni i go dławi żeby sie nie ugotował w tej cienkiej obudowie.

Screenshot_1.jpg.5763377d5f3b30e1e6964620f1101bde.jpg

Kamil125
komentarz
komentarz

Się dławi i ma mocy mniej 

 

Idzie coś z tym zrobić żeby nie dławił

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli TVB jest przyczyną to nie.

Kamil125
komentarz
komentarz

Jakie tvb 

Pewnie pomylka

anioł2009
komentarz
komentarz

Thermal Velocity Boost... funkcja która z boostem żadnym nie ma nic wspolnego, jest to zaprogramowany przez producenta próg gdzie przy danej temperaturze np 65 stopni procesor ma zrzucać zegary.

 

Miałem to samo z laptopem z sygnatury. Przy 63 stopniach proc pracował na 3.2 ghz...  Poradziłem sobie z tym i teraz proc dobija do 5ghz ( 1 core ) jak powinien ale trzeba bylo modować bios , konfigurować i założyć wode - inaczej laptop by się usmażył.

Kamil125
komentarz
komentarz

Ja jeszcze chce go podkręcić 

To jak to złom to ja to sprzedam i kupię i5 13600k 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zapomnij. Tego sie nie da podkręcić.

Myślę że temat wyczerpany 

Kamil125
komentarz
komentarz

To Sprzedaje to

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.