x-kom hosting

Gdzie podłączyć

Marceline0202
utworzono
utworzono

Witam. Próbuje podłączyć kartę graficzną i już wiem, że muszę kupić przejściówkę z 6 pinami tylko co dalej? Gdzie podłączyć jeśli z zasilania wychodzi tylko coś takiego? Jaką przejściówkę kupić?

Jestem laikiem więc mam nadzieję, że mnie za te pytania nie zjecie.

 

karta graficzna - gigabyte gtx 1060 3gb

procesor - I5-2400S

jak coś jeszcze potrzebne to podam

IMG_0866.jpeg

IMG_0821.jpeg

Sławomir
komentarz
komentarz

jedyne przejściówki jakie wchodzą w grę to takie jak poniżej:

 

sata na 6pin gpu.

https://www.ceneo.pl/15729139

 

2x molex na 6 pin gpu.

https://www.ceneo.pl/25014779

 

Choć i tak nie wiadomo czy zasilacz to wytrzyma,

zapewne ma coś kolo 240-250wat.

 

chociaż karta powinna wziąć maksymalnie 120w.

 

Gdyby resetowało, zawieszało komputer podczas obciążenia, to z powodu zbyt słabego zasilacza.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz nawet nie mieć wolnych moleksów/SATA na przejściówki. Te zasilacze nie są pomyślane z myślą o rozbudowie. Wtedy jesteś skazany na karty nie wymagające dodatkowego zasilania.

Marceline0202
komentarz
komentarz

@Sławomir zamówię i zobaczę co z tego wyjdzie. Dziękuję na razie

Sławomir
komentarz
komentarz

Tylko sprawdź tak jak @rafalluz napisał, czy masz wolne takie złącza.

Marceline0202
komentarz
komentarz

@Sławomir a gdzie mam to sprawdzić ?

anioł2009
komentarz
komentarz

A przypadkiem to co masz w ręku nie idzie do płyty głównej ???

Screenshot_1.thumb.jpg.22f0273dcf25dff30b7e99340d701918.jpg

Marceline0202
komentarz
komentarz

@anioł2009 idzie, ale to wciąż nie rozwiązuje problemu podłączenia karty graficznej

anioł2009
komentarz
komentarz

Problemem jest to że ten komputer nie przewidywał takiego ruchu. Zasilacz ma jakiekolwiek WOLNE złącza ???

 

Jedyne wyjscie to drugi zasilacz na zewnątrz z przyciskiem i taki frankensztein zrobiony :E 

  • Dobra wypowiedź 1
Marceline0202
komentarz
komentarz

@anioł2009 właśnie nie ma w tym problem :beksa:

anioł2009
komentarz
komentarz

No więc nie da rady, to nie jest kwestia przejściówki tylko a braku odpowiednij linii zasilania z zasilacza.

 

Jak już musisz absolutnie koniecznie się w to bawić to tylko frankensztajn tego typu - czyli drugi zasilacz z przyciskiem w złaczu 24pin który ten zasilacz będzie uruchamiać. Sam nie dasz rady. Ktoś musi Ci to zrobić jak już.

Screenshot_2.jpg.f2522d6d62d249beee6628d19cfa52ea.jpg

  • Dobra wypowiedź 1
rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Desperacka opcja to rozdzielacz Molex lub SATA, zależnie, co łączy dysk. I od tego jeszcze przejściówka na 6-pin.

 

Ale bądźmy tu jednoznaczni: NIE POLECAM tego rozwiązania na jakąkolwiek dłuższą metę, czy nawet testy obciążeń. Ryzyko, że coś się stopi/spali jest niemarginalne, bo przekraczasz specyfikacje prądowe złączy. Takie coś przejdzie, by odpalić kartę i sprawdzić, czy w ogóle wchodzi do Windows, nic więcej bym na tym nie robił.

 

Zdecydowanie albo karta bez dodatkowego zasilania, albo jak wyżej.

 

Bez dodatkowych kosztów się absolutnie NIE obejdzie.

Marceline0202
komentarz
komentarz

Dobra, dziękuję wam wszystkim za pomoc. Chyba oddam kompa do serwisu i zobaczę co mogą zrobić. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.