x-kom hosting

Artefakty na GeForce 6600

mates-s
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Mój kuzyn zakupił na allegro kartę graficzną GeForce 6600 i ma z nią problem. Otóż w czasie grania występują artefakty. W GTA San Andreas dachy domów się rozciągają, CJ ma przeźroczyste plamy. Wygląda to mniej więcej tak:

885dab9db51ea0b5m.jpg

Tak samo dzieje się w innych grach typu Pro Evolution Soccer 6, NFS Most Wanted.

Czy to jest rozwalona karta graficzna?

Dokładne parametry karty:

GeForce 6600

RAM: 256 MB

Typ złącza: AGP 8x

Pozdrawiam :)

Carlsberg
komentarz
komentarz

być może karta ma ustawione za wysokie taktowania

zmień takty na oryginalne za pomocą (RivaTuner) a jeżeli takie są to karta może być uszkodzona

olszak
komentarz
komentarz

przeinstaluj stery, zmniejsz takty karty, wyglada na uszkodzony rdzeń

webber
komentarz
komentarz

Jeżeli karta ma dobre temperatury i nie jest przetaktowana, to wątpie, by było to coś innego niż jej uszkodzenie.

Artur
komentarz
komentarz

może poprostu grał w nią kilka godzin, obudowa słabo wentylowana i się przegrzała ;)

Machur
komentarz
komentarz

ja takie cos mialem w TDU na 6600, tylko w tej grze, w zadnej innej. Ale to podobno bylo spowodowane niedopracowaniem gry....

jason182
komentarz
komentarz

Ja mailem to samo w GTA Vice City na GF 5600FX

Nowe sterowniki plus latki do gier moga pomoc.

Mysle ze to jest nie dopracowanie gry

mates-s
komentarz
komentarz

"może poprostu grał w nią kilka godzin, obudowa słabo wentylowana i się przegrzała wink.gif"

Raczej nie bo to się dzieje zaraz po włączeniu gry. Stery tez nic nie dadzą bo jak montowałem kartę to pobrałem najnowsze sterowniki.

webber
komentarz
komentarz

Najprościej byłoby sprawdzić kartę na innym komputerze. Jeżeli tam będzie to samo to karta uszkodzona.

Machur
komentarz
komentarz

albo wczesniej sprawdzic na innej grze

mates-s
komentarz
komentarz

Ze sprawdzeniem będzie problem bo nie znam juz nikogo kto ma kompa z AGP.

Na innych grach tez się tak dzieje tylko nie w Tony Hawks pro skater 4, CS 1.6.

Akahan
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury np. SpeedFanem, Everestem i także podaj temperaturę w stanie spoczynku i w stresie, może faktycznie masz za gorąco w komputerze...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.