x-kom hosting

Jaka pamięc RAM do laptopa Acer Aspire A515-56?

madej777
utworzono
utworzono

Witam,

mam pytanie jaką kość RAMu mam wybrać do mojego laptopa bo chciałbym sobie zupgradować do 16 GB RAMu i nie wiem na podstawie czego mam ją wybrać tzn. nie wiem na co patrzeć podczas wyboru typu taktowanie czy opóźnienie. I miałbym prośbe o pomoc z wybraniem jakiejś dobrej kości.

 

Specyfikacja urządzenia:

Laptop: Acer Aspire A515-56, Intel(R) Iris(R) Xe Graphics, 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-1135G7 @ 2.40GHz   2.42 GHz, win 10

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pobierasz CPU-Z, zakładka SPD i tam masz nr seryjny kosci RAM jaką masz. Najlepiej dokupić identyczną.

madej777
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer a innej nie można? np jakiegoś kingstona albo goodram?

 

I też mam pytanie czy opóźnienie lub taktowanie ma znaczenie? W sensie max jaki mój procesor może wytrzymać. Czy mam brać jak najlepsze 

Anawa
komentarz
komentarz

Zobacz jakie taktowanie i opóźnienie ma RAM jaki masz obecnie i taki weź. Tak jak pisałem wyżej, prawdopodobnie możesz tylko 1 kość wymienić.

madej777
komentarz
komentarz (edytowane)

No to, że tylko jedną kość to wiem mi tylko chodzi o to jaką wybrać

 

I co jeśli aktualnie mam na kość taktowanie 1333MHz a najmniejsza jaka jest na xkom to 2133MHz?

Anawa
komentarz
komentarz

x2, czyli masz 2666 Mhz.

 

Jaką masz wartość CL?

madej777
komentarz
komentarz

image.png.74bb5ac5282c141cace8e4ebe55332b4.png

madej777
komentarz
komentarz

Dzięki za pomoc @Anawa 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.