x-kom hosting

Komputer nie przechodzi trybu post

Wariacik22345
utworzono
utworzono

Witam chciał bym podzielić się moim problemem z komputerem 

Wczoraj gdzie w godzinach wieczornych chciałem trochę podkręcić procesor za pomocą szyny bclk lecz po ustawieniu taktowania zapomniałem zmienić taktowania pamięci ram 

Niby komputer się odpalił zaświeciła się klawiatura lecz po chwili zgasł i po ponownym uruchomieniu sprzętu procesor przechodzi przez tryb post ale czerwona dioda zatrzymuje się na DRAM i święci sobie tak mniej więcej przez 10 sekund po czym na mili sekundę przeskakuje na CPU i znowu na DRAM i tak w kółko 

 

Próbowałem już resetować bios za pomocą zworki na płycie , wyjmowałem baterię bios na około 3 godziny , zamieniałem pamięci slotami odpalałem raz z jedną kością a raz z dwoma w różnych slotach , odpalałem też komputer bez pamięci ram lecz wszystko co mogłem zrobić nie przyniosło rezultatu i komputer nie przechodzi trybu POST do teraz 

Mam wrażenie że ram padł i będzie trzeba kupić nowy ale może ktoś jeszcze ma jakieś sposoby które mogą się okazać pomocne 

Dorzucam też że speaker który wcześniej normalnie działał teraz nie daje żadnych oznak życia tak jak by nie wykrywał żadnych błędów 

Komputer przed tym problemem działał normalnie bez zarzutu 

 

Specka mojego komputera 

Płyta główna MSI Z170 A-PRO 

procesor i5 6500 

Karta graficzna RX 470 4GB 

ram patriot Viper 2x4gb 2400mhz 

Dysk Kingston na M2 

Zasilacz thermaltake Smart se 430watt

 

Mam nadzieję że ktoś ma jeszcze jakiś sposób 
 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.