x-kom hosting

Problem z Easy Anti-cheat w grach.

Pajterekk
utworzono
utworzono

1. Problem z grą w gry które używają EAC, niektóre się nie uruchamiają typu CoD, a niektóre odpalają ale po jakimś czasie następuje reset komputera, bez żadnych bsod, Fortnite, sniper Elite, duckside itd. Gdy w sniper Elite skasowałem EAC i grałem single player problem ustał. Nie mam już pomysłu co może być przyczyną.

 

2. Problem występuje od początku posiadania komputera, nawet na świeżo postawionym systemie.

 

3. -Karta graficzna: GeForce GTX 3060

-Procesor: AMD Ryzen 5 5600

-Zasilacz Vero L3 Bronze 600W

- Płyta główna: ASRock B450 PRO4 R2.0

-Pamiec Ram 16Gb

- Windows 10 Home 

 

Prosiłbym o jakieś rady.

leelareso
komentarz
komentarz

to problem z komputerem a nie anti cheat.  Przetestuj ramy programem windowsowym narzędziem diagnostycznym, a cpu w OCCT. Może być tak że zasilacz ma problem, jak masz od kogoś pożyczyć i podmienić by zobaczyć czy dalej będzie to samo.

Pajterekk
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź.

 

1. Test pamięci programem windowsowym nic nie wykrył.

2. Occt CPU po 30 minutach też nic nie stwierdził, poniżej dam screena.

3. Dodatkowo testowałem grafikę, bez problemów.

 

Zasilacza nie mam zbytnio jak podmienić żeby sprawdzić.

A jakieś programy mogą się gryźć z Easy Anti-Cheat? Ponieważ po odinstalowaniu EAC z gry Sniper Elite 5 gra chodziła bez zarzutu. Wpadłem na to że to moze byc przyczyną bo gra mnie zapytała czy chcę zainstalować EAC i po 2-3 minutach grania restart, wiec odinstalowałem EAC w launcherze gry i problem ustąpił. Kilka godzin gry i żadnego restartu.

 

Jeśli coś więcej potrzeba to pisz.

OCCT-2455-012707.png

OCCT-2455-013900.png

leelareso
komentarz
komentarz

Nigdy z czymś takim się nie spotkałem był anti cheat całkowicie odcinał komputer.

Pajterekk
komentarz
komentarz (edytowane)

W każdą inną gierkę gram normalnie nawet po kilka godzin, bez żadnych problemów, jedynie jak pisałem te gry co wykorzystują EAC.

-CoD MW2

- Fortnite

- Sniper elite5 po odinstalowaniu EAC jest git.

-Duckside

 

Więc jesli by zasilacz miał nie wyrabiać to czy GTA, Valorant, Wiedźmin czy cokolwiek też by restartowało kompa czy sie mylę?

leelareso
komentarz
komentarz

W podglądzie zdarzeń są jakieś krytyczne błędy?

Pajterekk
komentarz
komentarz

Nie wiem czy to to ale Kernel-power 4 błedy w ostatnim czasie czyli pewnie 4 razy restart co miałem. Identyfikator 41

 

leelareso
komentarz
komentarz

użyj w cmd jako admin DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

a potem

sfc /scannow

Jak możesz wrzuć tutaj screeny z danymi smart dysków z programu crystal disc info.

Pajterekk
komentarz
komentarz

Pobrałem program ale nie wiem do końca o jakie dane Ci chodzi, moge trochę nie ogarniać :)

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

leelareso
komentarz
komentarz

Dysk jest ok, tylko temp delikatnie wysoka jak to jest w spoczynku.

Pajterekk
komentarz
komentarz

W spoczynku mam 40-42 stopnie. Jakieś jeszcze pomysły? Dziś odpaliłem gierke i wytrzymała z 15 minut przed restartem.

Antek125
komentarz
komentarz

Moze masz jakiegos antywirusa choc on nie powinien wylaczac komputera

 

Pajterekk
komentarz
komentarz

Właśnie zainstalowałem Avasta, bo myślałem że defender blokuje,  defendera wyłączyłem ale nic się nie zmieniło.

 

Sobiepan
komentarz
komentarz

może to problem karty graficznej? Masz najnowsze sterowniki?

Pajterekk
komentarz
komentarz

Sterowniki mam najnowsze, testowałem ja dobrą godzinę w 2 programach, chciałbym spróbować wszystkiego zanim zacznę podmieniać części bo nie mam od kogo, więc zostaje jakiś serwis żeby po sprawdzać. Jak pisałem na nowym windowsie jest to samo, EAC się gryzie z czymś, a bios ma coś do tego? Bo biosu nie aktualizowalem.

 

Pajterekk
komentarz
komentarz

Jeszcze ktoś coś jakiś pomysł? co może być nie tak? Bo nawet gdyby to była karta czy zasilacz to w bardziej wymagających grach też powinien sie restartować co nie? Chyba że włąśnie ten bios albo mam coś na dysku czego format nie kasuje, albo EAC sie gryzie z jakimś moim podzespołem, bo nie mam już pomysłów.

 

Sobiepan
komentarz
komentarz

ja miałem kiedyś problem z kartą gigabyte, który objawiał się jedynie dobitnie w assasynie, zaaktualizowali bios karty i problem ustąpił

Pajterekk
komentarz
komentarz

No nic to zostaje mi popodmieniac podzespoły, i jak coś zgłosić reklamacje, niech coś kombinują. Dzięki za odpowiedzi, postaram się dać znać czy coś pomogło.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.