x-kom hosting

[3000-4000]zł Płyta główna, RAM, procesor 7950x3D.

Brushless
utworzono
utworzono

Witam. Składam sobie komputer "polując na okazje".

Patrząc na rynek widzę, że jestem w stanie upolować 7950x3d za 2300zł.

 

Komputer będzie na 8-10 lat.

Ze starego sprzętu mam:

Monitor full hd 144HZ + 2k 144hz

GTX 950 (będzie wymieniana na inną NVIDIĘ)

Zasilacz XFX 650w

Dysk ssd Samsung 1TB (na SATA), NVME dokupię jak będzie jakaś okazja :)

Obudowę Brutus M23

Chłodzenie Arctic Liquid freezer II 420 (będzie mały DIY z tym chłodzeniem, gdyż dam go na zewnątrz obudowy).

 

https://proline.pl/koszyk/02f0e14c

 

Komputer do wszystkiego. Z gier to nie gram we wszystko co popadnie, głównie starsze gry "z młodości" (np nowy gothic kroniki khorinis) + nowe far cry, GTA 6, może czasem CS, Insurgency online.

Lubię działać w programie davinci resolve, Topaz AI enchancer (Zdarzy się zgrywanie materiałów z VHS i przy pomocy AI usuwanie przeplotu, upłynnianie obrazu.), Maszyny wirtualne virtualbox, Solidworks, SketchUp.

 

Teraz patrząc na rynek to wygląda na to, że I9-14900k jest dobry w benchmarkach, ale kuleje temperatura i pobór mocy.  Więc wydaje mi się, że lepiej polować na 7950x3d za 2200-2300zł niż pchać się w gorącego intela. Czy rezygnująć z QuickSync tracę dużo? Nie nadrobi tego CUDA w nvidia?

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Brushless napisał:

Czy rezygnująć z QuickSync tracę dużo? Nie nadrobi tego CUDA w nvidia?

Z mocnym GPU tak przy NVENC.

 

Godzinę temu, Brushless napisał:

Teraz patrząc na rynek to wygląda na to, że I9-14900k jest dobry w benchmarkach, ale kuleje temperatura i pobór mocy.  Więc wydaje mi się, że lepiej polować na 7950x3d za 2200-2300zł niż pchać się w gorącego intela

Nie licz że 7950X 3D będzie specjalnie chłodniejszy nawet z takim AIO 420, owszem sprawność energetyczna i pobór prądu po stronie AMD.

Brushless
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

OKI. To jaki sprzęt byś Wybrał na moim miejscu?

Brushless
komentarz
komentarz

Jeszcze widzę ciekawy kompromis - wybór 7900x3D

KillaHill
komentarz
komentarz

7900X3D nie bardzo to najgorszy CPU z całej serii X3D, w grach najsłabszy 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.