x-kom hosting

MOBO i Ramy do aktualnego zestawu z AMD Ryzen 7 7800X3D [1-1,5k zł]

Rafi66
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, potrzebuję porady odnośnie kupna MOBO i ramów do AMD Ryzen 7 7800X3D, którego kupiłem na promce z tydzień temu. 

Reszta sprzętu:
ASUS ProArt GeForce RTX 4060 Ti OC Edition 16 GB GDDR6
kc3000 2tb
Endorfy Fera 5
Seasonic CORE GM-650 Gold 650W (SSR-650LM)
Fractal Design Define R4 Black Pearl


 

Budżet to 1500 pln około, najlepiej coś dobrze pod względem cena/wydajność. Raczej nie bede podkręcał ramów i procka, bo co nowy komp mowie sobie, że w końcu to zrobię, a na aktualny procku nic nie ruszałem i tak koniec końców xD 
I tak wiem, że ten procek jest overkillem dla mojego GPU, ale korzystam częściej z procka, dlatego wole lepszy. GPU bede zmieniał za 1-2 lata. PC głównie do gier esportowych - LoL itd. Monitor 1080p 240 Hz, chciałbym dobić do tych 200 fpsów przynajmniej.
Aha i fajnie jakbym mógł wsadzić 2x m.2 dysk bo mam starego kc2000 500GB. Wifi w płycie nie potrzebne, korzystam z kabelka. USB tylnych nie potrzebuje jakoś dużo z 5 aktualnie korzystam z tego co widzę, a jeszcze są przednie w obudowie. Ale też fajnie jakbym mógł włożyć kartę dźwiękową, bo posiadam ale w aktualnej płycie micro atx nie ma miejsca.   
 

 

Moja propozycje to:
MSI B650 GAMING PLUS WIFI 
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
ASRock B650M PRO RS
GOODRAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 IRDM BLACK V SILVER albo jakieś inne ramy 6000 i CL30 jak znajdę tańsze. 

 

Dzięki za pomoc. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Przede wszystkim to lepsze chłodzenie kup bo Fera do 7800X 3D to absurd.

 

Płyta to i B650 Eagle AX wystarczy. 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Rafi66
komentarz
komentarz
14 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Przede wszystkim to lepsze chłodzenie kup bo Fera do 7800X 3D to absurd.

 

Ok, co polecasz? pewnie jakieś wodne? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Do Fractal R4 na top wejdzie tylko standardowe AIO 240, na front na ma sensu bo jest zabudowany i dodatkowo będziesz podgrzewał sobie GPU + demontaż zatok 5,25".

 

Nie wiem czy nie szukałbym tutaj wydajnego coolera AC.

 

Masz tam 170mm wysokości na chłodzenie więc praktycznie wszystko wejdzie.

  • Dobra wypowiedź 1
UnnamedPlayer
komentarz
Rafi66
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Na każdym forum siedzą te same osoby? Prędzej bym właśnie powiedział, że inne, Nie rozumiem czemu ma to być problem, bo to one są, żeby pisać. 
 

16 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

Masz tam 170mm wysokości na chłodzenie więc praktycznie wszystko wejdzie.

Akurat z tym na innym forum dostałem polecajke BQ DR5 Pro, wiec juz wiem czego szukać. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
6 godzin temu, Rafi66 napisał:

Akurat z tym na innym forum dostałem polecajke BQ DR5 Pro, wiec juz wiem czego szukać. 

Bo Ci odpisałem na innym forum geniuszu :lol2:.

 

6 godzin temu, Rafi66 napisał:

Nie rozumiem czemu ma to być problem, bo to one są, żeby pisać. 

No nie bardzo, większość siedzi na kilku forach jednocześnie więc się nie dziw.

To że ktoś Ci udzieli porady to jest jego dobra wola i chęć pomocy, a takich osób obecnie jest jak na lekarstwo. Udzielanie się tutaj to wolontariat I nikt z tego zlamdgo grosza nie ma nic wspominając już że większości ciężko zasrane dziękuję powiedzieć.

  • Dobra wypowiedź 1
Rafi66
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupuję jutro:
ASRock B650E PG RIPTIDE WIFI
GOODRAM 32GB (2x16GB) 6000MHz CL30 IRDM BLACK V SILVER

Więc jak ktoś ma jakieś uwagi to proszę o pisanie. 
Myślałem jeszcze nad MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI, ale brak PCI 5.0 - mniej przyszłościowa. Jedynie co lepsze to więcej złączy USB i lepsza karta audio, ale na moich słuchawkach logitecha g733 i tak nic nie zmieni. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.