x-kom hosting

[Rozwiązany] Nowy procek.

lukas91
utworzono
utworzono

Uciułałem 250zł na nowy procesor w moim blaszaku. Na razie chodzi na zwykłym celeronie 2.4ghz. Co najlepszego dostanę za wspomnianą sumę? (chodzi rzecz jasna o różnicę w fps'ach :D )

snip91
komentarz
komentarz

Możesz kupić jakiegoś Pentiuma 3 GHz na s478.

Carlsberg
komentarz
komentarz

jednak po takim zabiegu nie spodziewaj się potężnego skoku FPS

snip91
komentarz
komentarz

Hmm, ten Pentium gniecie Celerona :blink:

Anonim1
komentarz
komentarz
Hmm, ten Pentium gniecie Celerona :blink:

Hercami? :P

snip91
komentarz
komentarz

Wydajnością kolego. Celeron to Pentium okrojony z cache.

lukas91
komentarz
komentarz

Sytuacja wygląda tak, gra singlowa w Virtua Tennis 3 przebiega bez problemów, a już na deblu włącza się coś w stylu bullet time (tzn. ok. 0.0001 fps). Jeżeli uda się to obejść to już zakup będzie udany xP

----------------------------------------------------

Czy TO jest najlepszym, co mogę włożyć do tej płyty głównej?

Anonim1
komentarz
komentarz
Wydajnością kolego. Celeron to Pentium okrojony z cache.

Ogromny przypływ tej wydajności.

Nie lepiej zmienić płytę i kupić nowego procka?

lukas91
komentarz
komentarz
Ogromny przypływ tej wydajności.

Nie lepiej zmienić płytę i kupić nowego procka?

Niestety nie, gdyż z nową płytą musiałaby iść nowa karta graficzna, ram itp. A taki wydatek wykracza (bardzo) poza moje możliwości finansowe :D

Więc chciałbym wiedzieć, czy wspomniany wyżej procek, to wszystko co mogę zaoferować mojemu żelazku.

snip91
komentarz
komentarz

No to możesz zmienić na jakiegoś Pentiuma. Tylko na s478, s775 nie może być.

lukas91
komentarz
komentarz
No to możesz zmienić na jakiegoś Pentiuma. Tylko na s478, s775 nie może być.

O TEN pytam :)

snip91
komentarz
komentarz

Jest OK, ale ten byłby lepszy: http://allegro.pl/item382728277_procesor_p...tt_fvat_gw.html

Tylko nie wiem czy twoja płyta obsługuje HT, nie mogę znaleźć o niej takich info.

lukas91
komentarz
komentarz
Jest OK, ale ten byłby lepszy: http://allegro.pl/item382728277_procesor_p...tt_fvat_gw.html

Tylko nie wiem czy twoja płyta obsługuje HT, nie mogę znaleźć o niej takich info.

Z tego, co piszą TUTAJ, obsługuje HT, ale nie Prescotta.

Mam tu coś TAKIEGO

A TU opis na porządnej stronie.

Gość
komentarz
komentarz
Z tego, co piszą TUTAJ, obsługuje HT, ale nie Prescotta.

To tylko z jajem Northwood i/lub starsze :P

Mam tu coś TAKIEGO

Znajdź z większym cache (1Mb)

snip91
komentarz
komentarz
To tylko z jajem Northwood i/lub starsze tongue.gif
Znajdź z większym cache (1Mb)

To się wyklucza.

lukas91
komentarz
komentarz

To może doradźcie któryś... propozycji jest naprawdę sporo a ja chcę wybrać najlepszy. Możemy nawet wjechać ponad 250zł.

lukas91
komentarz
komentarz

Ołkej - biorę.

Mam jeszcze jeden problem, mam kostkę Corsaira 512mb i za zaoszczędzoną kaskę chciałbym dokupić do niej taką samą 1GB.

TO zdjęcie mojej kości.

A TO strona aukcji z nową kością. Problem polega na tym, że koleś umieścił ją w kategorii DDR2 i nie wiem, czy jest kompatybilna. W każdym razie wygląda tak samo :P

snip91
komentarz
komentarz

Jak jest DDR2 a ty masz DDR1 to nie ma szans żeby to działało. Nawet do slotu nie wejdzie.

Musisz kupić DDR1.

lukas91
komentarz
komentarz

Na Allegro nie ma, a w sklepach drożyzna. Kupię po prostu drugą kostkę 512.

Procesor już zamówiłem i złożyłem potwierdzenie. Zabieram się do przelewów. Miejmy nadzieje, że się sprawdzi.

Wielkie dzięki za pomoc.

--------

Albo nie, wezmę TO, tylko czy moja płytka obsłuży Dual Channel? Zawsze to jakiś wzrost wydajności.

snip91
komentarz
komentarz
tylko czy moja płytka obsłuży Dual Channel?

Tego nie jestem pewny, bo mówiłem, że nie znalazłem o niej bliższych informacji. Ale jak nie to będą pracowały jako dwie 512MB kostki, tu nie ma problemu. DC daje kilka % więcej wydajności tylko.

  • 2 tygodnie później...
lukas91
komentarz
komentarz

Ok. Temat do zamknięcia.

----------------------------

Albo nie, wezmę TO, tylko czy moja płytka obsłuży Dual Channel? Zawsze to jakiś wzrost wydajności.
Tego nie jestem pewny, bo mówiłem, że nie znalazłem o niej bliższych informacji. Ale jak nie to będą pracowały jako dwie 512MB kostki, tu nie ma problemu. DC daje kilka % więcej wydajności tylko.

Muszę niestety kontynuować temat. Dzisiaj zamontowałem kostki i system nie włącza się, bo nie ma jakiegoś pliku.

Okazało się, że kostki z jakiegoś powodu nie mogą współpracować, po wyjęciu jednej 512-stki wszystko jest ok. Może da sie jakoś deaktywować Dual Channel w biosie czy cuś?

Teraz komp chodzi na jednej starej 512-stce, jednej nowej i jednej starej 256mb.

bartek
komentarz
komentarz

Orientujesz się może jaki masz bios? Najprościej to może powiedz, czy jak włączasz bios to masz niebieskie tło z białymi literami, czy szare? A co do tych kości to może jedna jest uszkodzona? Spróbuj tak: włóż do płyty tylko jedną z nowych kostek. Jeżeli działa to ok, jeżeli nie to znaczy, żę to jest przyczyna. Teraz wyjmij ją i włóż drugą. Jeżeli obydwie działają, to wiesz już że przyczyną będzie pewnie coś z dual channel. Jak sprawdzisz, to coś już bedzie wiadomo ;)

Gość
komentarz
komentarz

Wyjmij stare 256mb, włóż tylko nowe 2x 512mb.

lukas91
komentarz
komentarz

To na pewno coś z DC.

Moją pierwszą 512-stke kupiłem na aukcji, była używana. Może przyczyną jest to, że pierwsza kostka też była stworzona do pracy w DC, a nie ma czegoś takiego jak Triple Channel - dlatego nie działa :lol:

Komp uruchamia się w następujących kombinacjach:

-Stara 512 + Nowa 512 (obojętnie która) + stara 256

-2 nowe 512

-2 nowe 512 + stara 256

Czyli nie włącza się tylko kiedy wkładam 3 512-stki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.