x-kom hosting

Anomalie na komputerze takie jak: Karta graficzna zanika podczas benchmarku

pROOXv1
utworzono
utworzono

Trudno określić, w czym leży problem, ponieważ jestem pewien na 100%, że nie dotyczy on karty graficznej. Testowałem inną kartę i nadal występuje ten sam problem. Próbowałem również inne moduły pamięci RAM i dyski, ale to również nie pomogło.
 

- informacje:

  1. głowne i inne problemy to:
    1. zacinające się filmiki na youtube podzczas grania oraz duża ilość dropniętych klatek w statystykach dla nerdów  (oraz widać nawet gołym okiem niską płynność)
    2. Podczas benchmarku w Superposition Benchmark obraz się zacina, ale tylko wtedy, gdy video na YouTube jest odtwarzane, a karta graficzna wydaje się zanikać.
    3. podczas testu pamięci cashe na Aida64 filmiki na youtube się zacinają 
    4. Klawiatura czasami działa z opóźnieniem, szczególnie zauważalne jest to przy uruchomieniu komputera i wejściu na przeglądarkę. Wtedy, gdy coś piszę, występuje opóźnienie, a czasami pojawiają się anomalie, takie jak kopiowanie już napisanego tekstu (przykład: "witam wszystkichwitam wszystkich").
    5. wysunięcie pendrive jest czasami niemożliwy (pendrive jest pusty) a przy wysunięciu exploator plików się zacina.
    6. czasami jest też tak że traci kontakt z sprzętem podłączony na chwilkę (bardzo rzadko).
    7. podczas grania i rozmawiania z kimś na discordzie osoby z którymi rozmawiam mówią jakbym tracił internet pomimo iż internet w debug tool pokazuje że jest w normie 
    8.  ogólnie dziwnie się zachowuje

       
  2. Nie wyświetlają się żadne komunikaty, czasami program norton 360 poinformuje o zbyt dużym zużyciu procesora ,ale żadko i raczej nie ma to żadnego znaczenia 

     
  3. problemy były od samego początku, ale myślałem, że to wina ramów lub czegoś, więc powoli wszystko sprawdzałem, aż w końcu jestem w sytuacji w której nie mam pojęcia co się dzieje.

     
  4. główne rzeczy jakie robiłem by spróbować to naprawić to: undervolting procesora (procesor przed undervoltingiem miał 80*C przy maksymalnym obciązeniu, teraz 73*C) wymiana ram na inne kompatybilne z płytą, wymiana dysku (aktualnie mam 3 dyski + 1zewnętrzny), podmiana karty graficznej tylko do testów, 200 razy formatowałem i instalowałem system windows 10 oraz 11, sterowniki też sprawdzałem.

    rzeczy których nie miałem jak podmienić to procesora oraz zasilacza
     
  5. Specyfikacja komputera:
            
    1. MSI Z790 GAMING PLUS WIFI
    2. Intel Core i7-14700KF
    3. Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6
    4. Kingston FURY 32GB (2x16GB) 5600MHz CL36 Beast Black EXPO AMD
       
    5. MSI 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Spatium M482 + dwa inne i zewnętrzny ale ten jest aktualnie  jako glowny
    6. Silver Monkey X SNOWY BLACKOUT 240 2x120 mm
    7. be quiet! Straight Power 12 1000W 80 Plus Platinum ATX 3.0
    8. Windwos 11
    9. Obudowa nie pamiętam nazwy

       
  6. odrazu odpowiadając na niektóre pytania:
    -nie nie używam adbloka
    -tak wiem że Rtx 4060 z i7 14700 to nie jest najlepsze połączenie
    ale nie powinno to powodować takich dziwnych problemów 
    -tak chłodzenie starcza na początku co prawda miałem źle założone chłodzenie przez co miało te 90*C ale po ponownym nałożeniu pasty i zamocowaniu chłodzenia temperatury nie osigały temperatur 90*C a undervolting dałem tylko dlatego bo myślałem, że to może pomóc mi w stabilności komputera
    -żartowałem oczywiście z tymi 200 formatami po, prostu przy każdej wymianie,lub czynności, robiłem format tak dla zasady (system i tak instaluje się w 5-10 min)
    -w poniedziałek mam zamiar dać wpierw płytę główną na reklamację (chyba że mnie nakierujecie na co innego) , jak tam nie będzie problemu to, procesor, jak tam nie będzie problemu to zasilacz jak tam, nie będzie to będę nie wiem XD ktoś będzie musiał ponieść konsekwencje 

- Dodaj zdjęcia / film by lepiej zobrazować problem

na nagraniu są pokazane ściny oraz znikająca karta graficzna 

adijedi
komentarz
komentarz

nie oddawaj na gwarancje skoro nie jesteś pewien, że to ona, lepiej już do serwisu oddać, ale najpierw napisz czy od samego początku miałeś takie freezy i

nie napisałeś, czy masz uaktualniony windows, bios i chipsety,

masz samsunga dysk?

 

pROOXv1
komentarz
komentarz

@adijedi zapomniałem dodać, tak bios mam najnowszy sterowniki wszystkie aktualne bo płyta sama wyszukuje i instaluje przy pierwszym uruchomieniu systemu

a nie mam gdzie oddać na serwis w tym problem. bo ostatnio jak dawałem do serwisu, nic nie stwierdzili jedynie, że chłodzenie było źle zamontowane. w ten sposób straciłem tylko pieniądzę, więc jak mam tak dalej tracić pieniądze to wolę odrazu wysyłać na  gwarancję i jak tam nie stwierdzą to tam zabulę najwyżej.
 

oraz nie mam samsunga

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.