x-kom hosting

Wyłączający się monitor

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
ŁukaszBoss
utworzono
utworzono

 

Witam wszystkich,

Mam problem /awarie dotyczącą głównie wyłączającego się monitora podczas grania , kiedy jest bardziej obciążony monitor wyłącza się nic nie jest napisane na nim , a z kolei jednostka pracuje . 

Historia -,

Jakiś czas temu do mojego starszego komputera -(Asus p8h67 - i7 3770-Gtx660Ti-corsai550-16gbRam ) Włożyłem całkiem lepszą kartę Graficzną rx 5700 xt msi gaming x . Usunąłem sterowniki wgrałem nowe. temperatury około 40 w spoczynku . Wydaje mi się że zasilacz może być za słaby ? , Poza tym to jest za mocna karta do tej konfiguracji bottelneck to 44Procent czyli spadki FPS źle dobrane podzespoly jak uważacie ? . A może karta jest uszkodzona . Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i z góry dziękuję .Miłego wypoczynku Majowego ;)

leelareso
komentarz
komentarz

Użyłeś do tego programu DDU?

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Cześć , 

Jeszcze nie spróbuję programem i dam znać . W trybie awaryjnym? 

leelareso
komentarz
komentarz

tak i wyłącz auto update w opcjach tego progrmu by windows sam ci nie instalował

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Tak też postąpiłem , niestety problem nadal trwa . Przy włączeniu wymagającej gry po rozegraniu zaledwie dwóch minut , słychać (nie wiem jak to nazwać ) uruchamiająca się karta jakby chciała wejść na większe obroty przy czy zwalnia tak parę razy i wyłącza się monitor a jednostka nadal funkcjonuje . Na monitorze nie jest nic napisane , tylko czarny ekran . Hmmm ... może ten zasilacz, nie jest za słaby . 

leelareso
komentarz
komentarz

Bardziej stawiam na uwaloną kartę. Robiłeś może testy gpu w programie OCCT?

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Jak mnie po kierujesz to mogę wykonać . 

leelareso
komentarz
komentarz

Dużej filozofii nie ma, pobierasz program occt i odpalasz ten test gdzieś na 15minut image.png.7f1ac6588bfd4984a9db11f41ee2d134.png

 

Szczerze, ciężko stwierdzić. Masz np inny zasilacz lub znajomego by u niego kartę przetestować by wykluczyć w 100% winę zasilacza. Albo włącz test power, i daj zdjęcie jak tam napięcia wyglądaja. image.thumb.png.c3a02681c1037f89a77f5f6ae2159d8d.png

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Przy włączeniu testu , po dwóch minutach znów się monitor wyłączył . Jednostka pracowała . Zauważyłem tak samo nabierającej prędkości , chyba kartę jak wyżej opisywałem , później zwalniała ....

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Przesyłam filmik 42-45 sekunda wsłuchaj się . Po tym wyłącza się monitor , ale jednostka pracuje . https://youtu.be/B_FAhvMIsMw?si=A5GYLScZxJT4H0-p

leelareso
komentarz
komentarz

Odpal test power na chwilę albo sam test gpu i pokaż te napięcia.

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Jadę oddać kartę do kumpla przetestuje na.swoim sprzęcie . Dam znać . Do usłyszenia . 

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Karta przeszła dwa testy sprawuje się odpowiednio na innym podzespole.  Wadą jest zasilacz . Trzeba skomponować nowy zestaw , jakieś propozycje do karty graficznej ? 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaka kasa?

Coś nowego, budżetowego chcesz składać od podstaw bez GPU?

ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Dosłownie tak , bez kart graficznej którą posiadam złożyć zestaw pod nią , który będzie kompatybilny i w miarę dobrze działał wraz z dużą rozdzielczością, ponieważ będę używał głównie na odbiorniku  telewizyjnym . przeciętnej cenie. . 

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Za 1700 masz takie coś https://proline.pl/koszyk/9637ff67

 

Już za bardzo się tu nie zejdzie z ceny.

  • Dobra wypowiedź 1
ŁukaszBoss
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za pomoc wszystkim osobą . Pozdrawiam 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.