x-kom hosting

Problemy laptopa po aktualizacji BIOS - Lenovo Legion 5

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
Pawlo123
utworzono
utworzono

Witam, po aktualizacji BIOS dzieją się przykre rzeczy z laptopem

laptop lenovo legion 5 RYZEN 7 5800H RTX 3050TI

parę dni temu przed aktualizacją podczas gry fps i temp miały się tak <screen1>, natomiast teraz jest jakaś masakra, już na samym starcie 100 stopni na procku i wszystko jakieś takie pozmieniane, zresztą sami widzicie <screen2>. 
Z góry dziękuję za każda udzieloną pomoc ;) 

SS 1.png

ss 2.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz

Po co robiles update biosu ? Jak dziala to sie nie robi :huh:

Wejdz w bios i zresetuj ustawienia do fabrycznych i zobacz czy pomogło. Cpu się gotuje 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Pawlo123
komentarz
komentarz

@anioł2009  teraz to wiem przyjacielu :/

możesz mi wytłumaczyć krok po kroku jak mam wejść w BIOS i zresetować do ust. fabrycznych? :)

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Restart laptopa i wciskaj DEL... szukaj opcji "restore to defaults" lub coś w tym stylu. Nie znam na pamięć biosów wszystkich laptopów :E 

Pawlo123
komentarz
komentarz

@anioł2009 jasna sprawa! Zaraz będę w domu, wypróbuję i od razu dam znać :) :) :) 

 

Pawlo123
komentarz
komentarz

@anioł2009 aktualizując: fajnie, że wróciły mi stare ustawienia, ale temperatura CPU przy wymagających gierkach dalej dochodzi do 99st, wprawdzie mam już ponad 2 lata tego mocarnego laptopa, więc wydaję mi się że po prostu podjadę do serwisu i wymienię mu po raz pierwszy pastę i niech go dokładnie wyczyszczą. Dzięki za wszelką pomoc mordo, pozdro

  • Dobra wypowiedź 1
adijedi
komentarz
komentarz

ja akurat pisząc ten post ( i słuchając nutkę rodem cyberpunka)

- a propo, nieźle się facet poci na screenie, znaczy procesor huiehue

 

image.thumb.png.f150f8611e43729521a95d6eaf1398c6.png

 

właśnie dlatego, że nie update'uje biosa, na pc to co innego

... wyczyść mu zbędne pliki w :pamięć ram w ustawieniach

ustaw tryb na najwydajniejszy ( oczywiście przy podpiętym zawsze kablu)

staraj mu się dawać przewiew od spodu

 

oddajesz do serwisu na wymiane pasty po 2 latach użytkowania, ok

tylko nie przejmuj się aż tak tymi 99% obciążenia procka, bo i jaka miewam

są pewne filmiki, gdzie gracze ustawiają tak lapki, aby zżerało mniej pamięci, i było więcej fps

pozdro

Pawlo123
komentarz
komentarz

@adijedi Jak bym mógł się nie przejmować mordeczko 99St. na procku, jak to jest krytyczno-spalająca temperatura przez którą nie da się grać :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.