x-kom hosting

Bardzo proszę o pomoc

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: xardas228 ,
DAWID2103
utworzono
utworzono (edytowane)

Kupiłem ram Viper 3600 ddr4 oczywiście 2x8GB włożyłem je do komputera w którym już mam 2x8GB fury oczywiście kompatybilne też 3600 oraz oczywiście 8gb ale naptkał mnie błąd komputer zaczął mi się sam wyłączać, a więc posprawdzałem i nie chciał mi działać z tym ramem więc go odpiąłem i wpiąłem znów tym razem tylko fury i dalej mam problem pomimo tego że mi się sam komputer cały czas wyłącza, ktoś wie coś na ten temat, jak naprawić? Najlepiej tak abym mógł mieć wszystkie 4 na raz 32 GB płyta główna to Gigabyte B550 więc powinno być okej ryzen 5 5600x, mogę przesłać więcej danych zdjęcia są w opisie, nawet jak włączam biosa to się wyłącza po chwili

IMG_20240502_170652.jpg

  • Rekomendowana odpowiedź
xardas228
komentarz
komentarz

Oddaj te co kupiłeś, sprzedaj stare i kup 2x16, dzisiejsze platformy 4 sloty ramu mają raczej dla picu, w większości przypadków nie zadziałają, tutaj masz wyjaśnienie bardzo szczegółowe. Chociaż jeśli system włącza się na jakiś czas i dopiero resetuje to jest jeszcze szansa że któraś z nowych kostek ma błędy, przetestuj je pojedynczo z 1 wsadzoną kością za pomocą diagnostyki pamięci windows/memtesta. A jeśli na tej płycie głównej masz ryzena zen(1xxx) lub zen+(2xxx) to dochodzą jeszcze problemy z kontrolerem pamięci w procesorze na którym uzyskanie powyżej 3000Mhz przy 4 kościach jest prawie niemożliwe.

DAWID2103
komentarz
komentarz

@xardas228 wiem właśnie się nad tym zastanawiałem i myślałem nad wymianą ale to bym mógł zrobić ale za miesiąc codopiero a bardzo potrzebuje komputer już teraz do końca majówki a mi nie wystarczało 16 GB a dostałem małą premię w tym miesiącu więc stwierdziłem że kupię dwie usemki i je włożę a w następnym miesiącu wezmę i kupie poprostu te dwie 16stki a te usemki z pewnością się nie zmarnują ale napotkał mnie taki ogromny problem i próbuje wszystkiego i pytam się wszystkich i nikt nie wie o co chodzi, teraz chyba przejdę się nawet do serwisu komputerowego (ogólnie to kupowałem z legitnych stron wszystko xcom Mediaexpert morele) oraz procesor to ryzen 5 5600x i płyta główna to: B550 GAMING X V2 zasilacz mam 550W ale raczej nie o to chodzi bo karta graficzna do wymiany bo to GTX 1050ti 4gb

xardas228
komentarz
komentarz

Komputer startuje z wyłączonym profilem XMP/EXPO/DOCP/jakkolwiek AMD to nazywa? Próbuj ustawić najniższe taktowanie ręcznie i sprawdź czy zadziała, ale jeśli są to 4 kości pamięci 2R to słabo. Rozumiem że jeśli wsadzisz tylko dwie nowe to działa ok? Podaj model obu zestawów pamięci, bo jak połączyłeś Kingstona i Patriota to jest też szansa że mają inne timingi i bez prób ręcznego ustawienia tego nie wystartują. Ściągnij program CPU-Z i wstaw screen zakładki SPD najpierw z pierwszym zestawem pamięci a następnie z drugim.

DAWID2103
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228 wiem właśnie się nad tym zastanawiałem i myślałem nad wymianą ale to bym mógł zrobić ale za miesiąc codopiero a bardzo potrzebuje komputer już teraz do końca majówki a mi nie wystarczało 16 GB a dostałem małą premię w tym miesiącu więc stwierdziłem że kupię dwie usemki i je włożę a w następnym miesiącu wezmę i kupie poprostu te dwie 16stki a te usemki z pewnością się nie zmarnują ale napotkał mnie taki ogromny problem i próbuje wszystkiego i pytam się wszystkich i nikt nie wie o co chodzi, teraz chyba przejdę się nawet do serwisu komputerowego (ogólnie to kupowałem z legitnych stron wszystko xcom Mediaexpert morele) oraz procesor to@xardas228 ryzen 5 5600x i płyta główna to: B550 GAMING X V2 zasilacz mam 550W ale raczej nie o to chodzi bo karta graficzna do wymiany bo to GTX 1050ti 4gb

@xardas228 właśnie w tym jest problem że teraz nie działa ani tak jak było wcześniej z Kingston 3600mhz 8gb w swych gniazdkach, ani z Viper 3600mhz 8gb w swych gniazdkach ani jak są wszystkie wsadzone w żaden sposób a próbowałem wszystkich opcji, włącza się na chwilę mogę wejść w operę gx na 2 minuty i się wyłącza, tak samo w bios też nie ogarniam bardzo dobrze biosa i nie mam czasu pooglądać bo mi się wyłącza

17146666525947223564530873173787.jpg

xardas228
komentarz
komentarz

Wyłącz komputer, wyłącz zasilacz z przycisku, wyjmij baterie bios, wciśnij przycisk włączenia PC, poczekaj 15 minut, wsadź baterię, włącz zasilacz, wsadź starą pamięć i sprawdź czy działa.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.