x-kom hosting

Czy można grać kiedy laptop jest podłączony do zasilania?

Fotexowy
utworzono
utworzono

Witam. Czy mozna grać na laptopie podłączonym do zasilania? Patrzyłem to pisali żeby baterie wyjąć i podłączyć ładowarke, ale nie chce majstrować w środku bo jeszcze coś zepsuje. Gdzieś wyczytałem żeby ładować laptopa do 60% i wtedy podłaczać ładowarke i to wtedy bateri nie niszczy. Czy to prawda?

Fotexowy
komentarz
komentarz

Tylko ja miałem w poprzednim laptopie tak że ciągle ładowałem i po 15minutach się rozładowywało. Gdzieś wyczytałem żeby ładować laptopa do 60% i wtedy podłaczać ładowarke i to wtedy bateri nie niszczy. Czy to prawda? Jak ten sposób? Będzie to miało konsekwencje?

anioł2009
komentarz
komentarz

Aha i co , jak chcesz grac na baterii jak jest nie podłączona ładowarka ? Oczywiscie mozna ale z obcietą wydajnością.

W pełni naładowana bateria przestaje się ładować więc nie wiem czym sie przejmować, to stare nawyki kiedy baterie nie miały elektroniki która sterowała ładowaniem. Wyjątkiem jest kiedy laptop ma throttling energetyczny czyli podczas grania żre więcej watów niż daje zasilacz, np gdy laptop pobiera 190W w obciązeniu a zasilacz ma 180W wtedy te dodatkowe waty idą z baterii która powoli się rozładowuje a potem jak obciązenie spada to się doładowuje...Tak wtedy zywotność może spaść ale nie musi. 16 lat korzystam z laptopa stacjnarnie i jakoś nigdy baterii nie kupowałem. 

Prosaid
komentarz
komentarz

@Fotexowy Chyba mówisz o trybie zrównoważonym. Czyli ustawić laptop tak aby bateria trzymała poziom około 60%, a laptop był cały czas podpięty do zasilania. Wtedy bateria powinna być w lepszej kondycji na dłużej.

Fotexowy
komentarz
komentarz

@Prosaid tak o to mi chodzi, tylko czy jest w laptopie acer taki tryb?

tomasz 090
komentarz
komentarz

pierwsze słysze żeby było inaczej

Anawa
komentarz
komentarz
Cytuj

czy jest w laptopie acer taki tryb?

 

Otwórz ustawienia "opcje zasilania" - tam widoczne są plany zasilania.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.