x-kom hosting

Wymiana dysku na M2, płyta ASUS H97-PRO

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
Bavteqq
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,
Zamierzam zabrać się za wymianę mojego już archaicznego dysku HDD na dysk M2. Przed tym nim się za to zabiorę wole upewnić się i dowiedzieć kilku najważniejszych rzeczy. Płyta główna którą posiadam to ASUS H97-PRO. Dysk nad którym się zastanawiałem to Dysk SAMSUNG 980 Pro 1TB SSD. Moje pytanie jest następujące, czy jest jakakolwiek możliwość by ten dysk nie był kompatybilny z moją płytą skoro posiada wejście na dysk M2? Dodatkowo czy jest jakiś inny dysk który możliwe że jest bardziej korzystny niż ten zaproponowany przeze mnie? Dodatkowo jeśli uważacie, że znacie jakiś dobry poradnik na youtube jak zabrać się za wymianę takiego dysku to za pozostawienie linku również byłym wdzięczny. To samo tyczy się przeniesienia SO na nowy dysk z starego ponieważ nigdy w praktyce się tym nie zajmowałem. Z góry dzięki wielkie za czas i za dane mi rady :) 

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Masz złącze M.2 10GB/s czyli będzie ograniczone około 800MB/s, także lipa i zakup takiego 980 Pro mija się z celem bo ulamka prędkości nie uzyskasz.

 

Jak bardzo chcesz na M.2 to kup sobie za 265 zł SX8200 PRO 1TB.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Bavteqq
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Super bardzo dziękuję za polecenie :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.