x-kom hosting

Podzespoły do 1000zł dla otrzymanych części: ASRock A520M-ITX + 8GB RAM 2400Mhz + zasilacz 450W SFX

Aldric
utworzono
utworzono

Czesc, 

 

Prosze o dobór podzespołów pod budżetową jednostkę komputerową.

 

Mam dostępne części:

ASRock A520M-ITX

- 8GB RAM DDR4 Micron 2400Mhz (lub nawet 2133Mhz)

- 450W SFX (standard Gold - nie pamietam producenta)

- SSD Patriot Viper VPN100 512GB

- HDD SeaGate Barracuda 1TB 

 

Do zamknięcia w obudowie o bardzo kompaktowych rozmiarach - FSP/Fortron TIB01 (TIB 0101); 2 wentylatory 120mm na gorze i od spodu - zasada dzialania komina. 

 

Rozważam:

- Ryzen 3 z serii 3000 (płyta główna obsluguje 3, 4 i 5 gen.) - tu nie wiem co wybrac, aby nie bylo przerostu nad trescia.

- Sapphire Radeon RX 6400 PULSE GAMING 4GB GDDR6 - karta graficzna dostępna za około 550/600zł.

 

Wymagania dot. karty graficznej - do obudowy typu Mini-ITX, TIB01 posiada 1 slot wolny z niskim śledziem i taka najchetniej przygarne - nie wiem czy jest cos lepszego od wybranej?

 

Konfiguracja pod monitor 1080p Full HD.

 

Nie planuje podkrecac podzespolow.

 

Zalezy mi, by komputer pracowal cicho.

 

Jednostka centralna pod przegladanie stron, czasami pogranie w starsze produkcje (typu Age of Empires II DE, Halo, Diablo II - bez szalenstw, mam mobilny laptop z RTX 3050Ti), glownie przechowywanie danych - zdjecia, muzyka, filmy, moze projekty graficzne (po kursie przypominajacym mozliwosci Photoshop) i/lub cos zwiazanego z HTML / programowaniem. Mozliwe, ze zostanie takze wykorzystany jako HTPC - podlaczony pod TV, z bezprzewodowa klawiatura i myszka. 

 

Biore rowniez pod uwage, aby zainstalowac na nim Linux i poznac troche bardziej ten nieznany mi system OpenSource (np. oprogramowanie Home Assistant, emulator Lakka/Batocera itd.)

 

Dziekuje za poswiecony czas.

 

Pozdrawiam. :) 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Aldric napisał:

czy jest cos lepszego od wybranej?

 Z RX 6400 to tylko ta jest jedno slotowa.

 

Z CPU Ryzen 4500 za 300zl lub 5500 za 400zl.

Tak wolny RAM będzie Ci ciął wydajność procesora tym bardziej jak jest w jednej kości.

Aldric
komentarz
komentarz

Czesc,

Dziekuje za odpowiedz.

Jest w 2-och kosciach. Po prostu takie podzespoly dostalem, niewykluczam wymiany po sprzedazy, ale na razie mam inne sprawy na glowie :)
Tak jak wspomnialem, nie bedzie to komputer do gier, bardziej do magazynu danych; zdjecia, filmy.

W serie 3000 nie warto brnac? 

Tu chodzilo mi bardziej o to, zeby nie inwestowac w CPU, ktory i tak nie rozwinie skrzydel przy RX 6400 (tzw. waskie gardlo).

Jak bede w stanie wykorzystac 100% mocy RX 6400 to bede zadowolony. Cudow nie oczekuje. :) 

Jeszcze rozwazam opcje procesora z zintegorwanym ukladem graficznym i odpuszczenie RX 6400 z obawy o temperatury, ktore moze generowac w stresie. 

  • 2 tygodnie później...
Aldric
komentarz
komentarz

Pamięć 2666Mhz - 2x4GB

 

Zamowilem procesor Ryzen 5 4500.

 

A GPU?

Sapphire RX 6400 czy moze Biostar RADEON RX 560 - obydwie 4GB.

 

Mam jeszcze na stanie taką kartę:

- AMD Radeon R9 M360 4GB GDDR5 Low Profile (Dell)

 

A czy Ryzen 3 1300X zadziała na tej płycie?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.