x-kom hosting

Upragde PC CS2 3000 zł +/-

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
Minus10
utworzono
utworzono

Witam chciałbym zrobić upgrade swojego starego zestawu. Mam czasami duże spadki FPS w cs2... chciałbym coś z tym zrobić i głównie w to gram budżet mogę trochę podciągnąć jak będzie trzeba Bequiet Pure Power 11 

Model: L11-CM 600W zasilacz jaki aktualnie posiadam.

Obudowa FRACTAL DESIGN Define R6

Monitor BENQ ZOWIE 2540xl 240hz

20240428_142709.jpg

20240428_142719.jpg

20240428_142743.jpg

20240428_142752.jpg

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jakie masz chłodzenie na procesorze?

Do zmiany CPU. MOBO RAM I GPU.

 

W 3000zl się nie wyrobisz tutaj z rozsądną kartą graficzną.

 

Choć na początek to sama zmiana procesora da dużego kopa.

Za 2000 zł masz nową platformę z mocnym procesorem 6/12 https://proline.pl/koszyk/dd2f6a2c

 

Chłodzenie zbędne o ile to co masz będzie kompatybilne z podstawką AM5.

Minus10
komentarz
komentarz

Chłodzenie mam bequiet dark rock 3, a  kartę graficzną jaka do tego zestawu musiałbym wziąć?, nie wiem jak z tym chlodzeniem

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Do samego CS2 karty nie musisz zmieniać bo ona siedzi bardziej na procesorze.

 

Raczej nie ma zestawu montażowego pod AM5 do DR3 https://www.bequiet.com/pl/press/30283

 

Ten Freezer będzie ok co masz w koszyku.

Jeśli byś chciał nowe GPU to tutaj RTX 4070S / RX 7900 GRE ale to bardziej pod monitor 1440p miałoby to sens.

Minus10
komentarz
komentarz

Czyli jest szansa że z tym zestawem wyciągnę stałe fps bez spadków i z płynna gra?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

6700K a Ryzen 7600F dzieli przepaść w wydajności 

 

Twój procesor jest nawet ciut słabszy jak i3 10100F który masz w tym teście, 7500F to to samo co Ryzen 7600 ale 100MHz niższy zegar 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/i5_13400f_vs_ryzen_5_7600_test_procesorow-25871-10.html

 

Procki AMD w CSie lepiej wypadają jak Intele.

Wrzuciłbym sobie też nowy SSD bo i tak będziesz musiał na nowo postawić system przy zmianie platformy.

Minus10
komentarz
komentarz

No właśnie widze różnice, bo przy moim monitorze 240 Hz mam 120 fps na tym kompie i trochę lipa że nie mam stałych 240... bo gra gorzej chodzi i w smokach jest tragedia... a jaki ssd polecisz?

Minus10
komentarz
komentarz

Okej, dzięki wielkie za podpowiedź!

A mniej więcej za ten stary zestaw ile mógłbym wyciągnąć sprzedając na części?

adijedi
komentarz
komentarz

@Minus10miałem podobny zestaw,

procek osadzony na płycie  głównej z ramem poszedł za 800 zł (chłodzenie dałem gratis) ale to było 2 lata temu, teraz może za 300 ktoś się skusi

a gpu to nie wiem, może 50 - 80 zł

zasilacz raczej też podobnie i inne graty

KillaHill
komentarz
komentarz

Trzymaj się tego 7500F bo to dobra opcja 

Minus10
komentarz
komentarz

A Karte graficzną gdybym chciał jakąs sensowną pod ten zestaw to jaka moglbym wziąć?

KillaHill
komentarz
komentarz

To wszystko zależy już tutaj od budżetu. 

Minus10
komentarz
komentarz

No dajmy 5 tyś za wszystko żebym się zmieścił w tej cenie +/- booo i tak na przyszły rok planuje zakup już taki bardziej na lata, za 20 tyś i pojsc w 4k, ale teraz pod tego cs-a jakbym miał dobrać to za 2 daliście zestaw ok, ale żeby teraz pod to kartę dobrać...żeby było w miarę ok  bo pewnie musiałbym zmienić już swój zasilacz 650W jakbym chciał kartę nowa., no i czy musiałbym obudowę zmienić?  

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod monitor FHD nie ma sensu brać 4070 TI Super bo nawet 7500F będzie ograniczał tą kartę w tej rozdzielczości.

Mając 4070S można myśleć już o 1440p.

Minus10
komentarz
komentarz

A jaki Monitor polecasz pod tą kartę która pokazałem?

UnnamedPlayer
komentarz
Minus10
komentarz
komentarz (edytowane)

Ostatecznie, czy zmienilibyście tutaj cos? Budżet oczywiście jak widać wzrósł do 7 tyś... czy zostawili tak jak jest? Ewentualnie mógłbym coś dołożyć do procesora czy zostać przy tym?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na jakim zestawie stanęło?

 

Musisz zapisać koszyk 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pusty link, musisz zapisać koszyk 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nie działa, wrzuć screena.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.