x-kom hosting

Wymiana części na nowsze, podrasowanie

maciasb01
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim, potrzebuje fachowej porady. Chce wymienić podzespoły w swoim już prawie 6-letnim kompie na nowsze, bardziej wydajne. Czuję, mocne spadki fps i juz nie taka płynność gry jak wcześniej mimo wymiany pasty i gruntownego czyszczenia. Planuje zacząć streamownie ale obawiam się że mój PC już tego nie ogarnie.

Być możę wystarczy wymienić jakąś część alby poczuć znacznie lepszą wydajność. Od czego zacząć wymianę aby zrobić to stopniowo czy bardziej kilka części na raz albo całkowita wymiana, chociaż wydaje mi się, że sprzęt nie jest tragiczny. Gram głównie w Apex Legends i zależy mi na stałych FPS na niskim poziomie grafiki. Stałe 120-165 FPS. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Oto co posiadam:

 

     
 

 

     
 

 

     
 

 

     
 

 

     
 

 

     
 

 

     
 

 

     

 

 

 

 

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Kwestia ile chcesz wydać.

 

Najmocniejsza opcja do gier na dziś Ryzen 7800X 3D na B650 z 32GB DDR5 6000MHz koszt 3000 zł.

Jak masz ramkę AM4 do tego Corsaira to będzie pasował na AM5.

maciasb01
komentarz
komentarz

Czyli Twoim zdaniem procesor i RAM wstarczy wymienić? No i ewentualnie płytę główną. Dobrze zrozumiałem?@UnnamedPlayer

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Płytę musisz wymienić bo upgrade tej platformy nie ma sensu.

Na AMD masz taki komplet https://proline.pl/koszyk/1331b405

maciasb01
komentarz
komentarz

Rozumiem, reszta podzespolow sobie poradzi przy zmianie tylko tych trzech? Karta graficzna jeszcze da radę czy też lepiej rozglądać się za czymś innym takie samo pytanie o zasilacz i chłodzenie.@UnnamedPlayer

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Zasilacz masz przyzwoity, GPU to stoi mniej więcej na poziomie wydajności RTX 4060 TI także jeszcze nie najgorzej.

 

To AIO na styk pod ten CPU.

Jak masz monitor 1080p to sama zmiana procesora sporo tutaj da.

maciasb01
komentarz
komentarz

Super, dzięki wielkie za fachową pomoc@UnnamedPlayer

maciasb01
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko jeszcze pytanie, jakie chłodzenie polecasz pod ten zestaw jeśli chciałbym zmienić?@UnnamedPlayer

Troche się obawiam tego Ryzena, zawsze był Intel i bym niezawodny a wczesnej Ryzen miał dużo problemów z tego co słyszałem. Nie wiem jak teraz ale ufam że nie bez powodu go poleciłeś. Jeszcze raz z góry dzięki 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na razie zobaczysz jak ten Corsair będzie dawał radę, powinno być w miarę.

Ale bez UV się nie obejdzie.

 

Co prawda jest 14700KF ale sama płyta droższa i i7 pobiera dużo więcej prądu i jest gorąca.

maciasb01
komentarz
komentarz

No to teraz mam zagwozdkę. Mógłbyś mi polecić płytę główną pod intela i chłodzenie  żebym miał odniesienie. Sorry że tak męczę. Chcę już zrobić żeby na następne kilka lat mieć spokój. Wolne nawet kupić po jednej części na miesiąc i potem złożyć z lepszych części niż tego samego dnia a gorzej jeśli chodzi o koszty. @UnnamedPlayer ratujesz mi tyłek 

Możesz np zrobić swój koszyk podzespołów które byś zmienił jak dla siebie żeby był spokój na kolejne kilka lat. Wole dać te 2 lub 3 tysiące więcej a wiedzieć że będzie hulać 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Pod Intela https://proline.pl/koszyk/c9d4abb9

 

Na AMD https://proline.pl/koszyk/3a43ee4b

 

Nowa obudowa bo do tego Cooler Mastera AIO 360 nie wejdzie na top.

 

Na AM5 masz opcje upgrade za kilka lat, na LGA 1700 już nic nie wyjdzie

No i AM5 500zl taniej wychodzi.

maciasb01
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Dziękuję 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.