x-kom hosting

Jaka karta pod mój zestaw ?

macius300493
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Jakiś czas temu uszkodziła mi się karta graficzna i korzystałem z komputera na integrze. Chciałbym zakupić jakąś używaną kartę do 700zł. Znalazłem w tej kwocie RTX 2070. Czy ta karta będzie dobrym wyborem czy może zaproponujecie coś innego ? Obawiam się o wąskie gardło. Z góry bardzo dziekuję za pomoc i przesyłam specyfikacje komputera.

- Gigabyte Sniper G1
- Zasilacz Chieftec APS-1000CB,
- Procesor Intel Core i7- 4790 
- Pamięć ram 16gb ddr3 2x 8gb 1600MHz 
- Dysk twardy 2t
- Obudowa Zalman Z3 Plus

 

ps. Chciabym pograć w jakieś nowsze produkcje na minimalnych/średnich wymaganiach w 1080p. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Popatrz za RX 6600 gdzie masz jeszcze gwarancję, wydajność ciut mniejsza ale nowsze GPU.

macius300493
komentarz
komentarz

A jak wygląda sprawa z wąskim gardłem przy tych kartach ? 

Mogeto
komentarz
komentarz

Z rynku używanych kart, typowo pod i7 4790 brałbym max RTX3050, ale ta karta jest nieopłacalna, bo w tej samej cenie jest mocniejszy RTX2060.

Nie chodzi o wąskie gardło, a o pieniądze. Jeśli RX6600 znajdziesz w tej samej cenie co RTX2060, to lepiej RX6600 bo jest mocniejszy i bez znaczenia czy procesor go ogranicza. Zawsze lepiej wziąć lepszą kartę niż gorszą, skoro są w tej samej cenie. Radeony prościej wyhaczyć w dobrej cenie.

Nie masz dysku SSD?

macius300493
komentarz
komentarz

Jak znajdę do poniedziałku radeona to go wezmę, a jeżeli nie to kupię tego rtx 2070. Mam zwykłego HDD 

 

Mogeto
komentarz
komentarz

To w takim razie przesiadka na SSD jest najważniejsza żeby ten komputer nabrał responsywności w Windowsie i programach. W grach też jest lepiej.

HDD nadaje się jedynie na zapas danych

macius300493
komentarz
komentarz

Najpierw kupię już tą kartę żeby mieć spokój a w drugiej kolejnosci wymienie dysk na SSD. Dziękuję wszystkim za pomoc, temat można zamknąć. 

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam ten sam procesor. Weź RX6650XT. Super połączenie. Mam Powercolor RX6650XT Fighter.

Wentylatory uruchamiają się po przekroczeniu 60 stopni. Jest cichutka.

Dla sprawdzenia wydajności takiego połączenia zainstalowałem ostatnio "Sons of the Forest". Śmiga na max.  Ten procek śmiga stabilnie na 4,7GHz z lekko podniesionym napięciem. Masz i74790 czy K? Tak dla pewności pytam.

 

macius300493
komentarz
komentarz

Mam i7-4790 bez k :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.