x-kom hosting

Laptop / strasznie zamula

Valachi
utworzono
utworzono

Cześć , mam starego laptopa Dell Latitude E7240. Do tej pory działał prawidłowo , lecz bateria była kiepska. Teraz bateria nie działa praktycznie wcale , pokazuje 0% i korzystam z laptopa bez baterii , niestety zaczął niemiłosiernie zamulać. Nawet odświeżenie pulpitu czy otwarcie folderu to potrafi trwać kilka/kilkanaście sekund.. 

 

Nie wiem czy to problem przez baterie i pomoże kuponów zamiennika ? 

 

Rozkręciłem laptopa , wyczyściłem z kurzu, wgrałem system na nowo. Przez chwilę było okej, przy kolejnym uruchomieniu laptopa znów zaczął zamulać i jest katastrofa. Co mógłbym zrobić żeby przywrócić normalne działanie ? Czy może zakupić inny sprzęt ?

Mogeto
komentarz
komentarz

Temperatura podzespołów, kondycja dysku twardego. Programem CrystalDiskInfo oraz Speecy to sprawdzisz. Jaki Windows?

Valachi
komentarz
komentarz

@Mogeto Ja niestety mało się na tym znam , więc prześlę kilka zdjęć z tych aplikacji.

IMG_20240427_173013.jpg

IMG_20240427_173030.jpg

IMG_20240427_172835.jpg

IMG_20240427_172817.jpg

Mogeto
komentarz
komentarz

Temperatury nie są wysokie. W takich sytuacjach zazwyczaj winny jest dysk który powoli odmawia posłuszeństwa. Nie wiadomo tego na 100%, ale możesz samemu to sprawdzić na własną rękę, wymieniając dysk. W tym wypadku trzeba na mSATA.

https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-lite-on-lmh-256v2m-256-gb-msata-12042495623

Będzie to nie tylko naprawa, ale również i modernizacja, bo powiększysz pamięć z 128GB na 256GB.

  • 2 tygodnie później...
tomasz 090
komentarz
komentarz

wydaje mi się że to wina baterii w telefonie jest przecież podobnie jak bateria się wyczerpuje to telefon zaczyna zamulać ,polecam kupić nową lepsza baterię

Valachi
komentarz
komentarz

@tomasz 090 Witam , wstępnie problem rozwiązany. Zakup nowego dysku, tak nie do końca pomógł bo dalej kiepsko chodził laptop. Ale wystarczyło zmienić windows znów na 7 jak było wcześniej. Chyba windows 10 był za mocny na tego laptopa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.