x-kom hosting

Whea-Logger 17

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Marso96 ,
Marso96
utworzono
utworzono

Witam, od kilku dni mam problem ze wspomnianym wyzej ostrzezeniem w pogladzie zdarzen.  W ciagu tygodnia mialem 2 zwiechy laptopa i tylko reset pomagal. Po jednym z resecie mialem bsoda przy ponownym uruchomieniu. W kazdym razie zauwazylem ze gdy uzywam pc np. przegladajac internet to ostrzezenie nie wystepuje. A wystarczy ze odpale Wiedzmina 3 i zaczyna raportowac ostrzezenia. 

Laptop to Gigabyte G5 GD

i5 11400h

16gb ramu crucial ddr4 3200mhz

RTX 3050 4gb gddr6

dysk 500gb m2

Win 10 Pro 64bit

Widzialem na forum microsoftu ze jeden ze specow od nich pisal zeby odinstalowac sterowniki od standardowego kontrolera nvm express ale nie jestem pewien czy odinstalwanie tego sterownika nie wywali mi dysku a to dysk systemowy.  przy 1 zawieszeniu jak zrobilem reset i gdy system sie uruchomil to dostalem komunikat ze windows 10 odinstalowal aktualizacje ktora robila problemy i aktualizacje sa wstrzymane na 30 dni.

Wiecie moze o co chodzi?

1.JPG

2.JPG

3.JPG

leelareso
komentarz
komentarz

To może być wszystko, od problemów ze sterownikami wszelakiej maści do uszkodzonej integry, detykowanej lub cpu. Możesz się bawić na początek np w wyłączenie całkowicie integry lub 3050 i zobaczyć czy dalej będą problemy albo przed tym zrobić formata a jak nie masz takiej sposobności do reinstal  sterowników do chipsetu, integry i rtxa.

Marso96
komentarz
komentarz

@leelareso Właśnie widze na yt ze u innych z tym samym laptopem tez wystepuje ten problem, czyli to wina ostatnich aktualizacji.   W sumie to moglbym odinstalowac tak jak pisalem wyzej kontroler nvm express bo do niego prowadzi ślad ale nie wiem czy mi nie wywali przez to dysku sytemowego?

 

g.JPG

Anawa
komentarz
komentarz

Jaką masz wersję BIOS i jaka jest najnowsza wersja ze strony producenta?

  • Rekomendowana odpowiedź
Marso96
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa FB10 to najnowsza  a ja mam FB09.    Chyba problem zalatwiony. Zrobilem aktualizacje systemu i jest ok.  No ale zobaczymy co dalej sie bedzie dzialo. 

Dodatkowo zapomnialem dopisac ale przed pierwszym zwieszeniem robilem akutaliacje sterownikow gpu. No i wczoraj zainstalowalem kolejna aktualizacje a widze ze jeden z bledow jakie nvidia wyeliminowala to zawieszanie sie systemu na gtx10xx i rtx20xx. 

  • Super 1
Anawa
komentarz
komentarz

Gdyby dalej występowały problemy to spróbuj z aktualizacją BIOS.

  • Dobra wypowiedź 1
Marso96
komentarz
komentarz

@Anawa Wlasnie dalej testowalem w grze Kindgom Come Deliverance i jest ok

  • Super 1
Marso96
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa No niestety jednak problem dalej nie załatwiony.   I nawet w nic nie gralem kiedy zaczelo sypać ...

Na redicie widze ze ktos zalozyl temat z tym samym problemem i tez dokladnie taki sam laptop

fdfdf.JPG

Anawa
komentarz
komentarz

a BIOS w końcu zaktualizowałeś?

Marso96
komentarz
komentarz (edytowane)

@Anawa Tak. Nic to nie dało. Wlasnie sprawdzalem i dalej sypie 

Ale dziwne jest to ze 2 dni bylo dobrze a sporo uzywam laptopa i dopiero dzisiaj dalej sie problem pojawil. Znalalem w internecie 2 tematy z tym zwiazane i wszystkie z tego tygodnia. Ten sam laptop ten sam problem.  Nie wiem z czym to jest zwiazane bo jednak problem wskazuje na kontroler nvm express?   Moze sterownik gpu ma na to wplyw tak jak pisalem wyzej.   Chcialem zrobic kompletna aktualizacje win 10 ale nie moge zainstalowac łatki (KB5034441).   Moze ona by cos dala ...

W kazdym razie dziwne to wszystko.    Z laptopa moge normalnie korzystac itd ale jednak te ostrzezenia denerwuja. I z tego co ludzie pisali to po ponad godzinie gry i tak dostaja bsoda

Anawa
komentarz
komentarz

Nie było w międzyczasie jakiejś aktualizacji sterowników karty graficznej? Rozumiem, że masz aktualny sterownik ze strony producenta?

 

 

Marso96
komentarz
komentarz

@Anawa Tak, sterowniki zawsze biore ze strony nvidii.  Nie bylo.   Wyczyszcze system ze sterownikow nvidii przez ddu i zainstaluje na nowo

Marso96
komentarz
komentarz

@Anawa Kombinowalem przez ostatnie dni i w sumie nic nie pomaga i z tego co wyczytalem innym tez sie tego problemu nie udalo rozwiazac. Od  aktualizacji biosu po aktualizacje sterownikow do chipsetu i gpu i nic z tego.  Wychodzi na to ze problemem musi byc jakas aktualizacja microsoftu do windowsa. bo problem pojawia sie na wszystkich laptopach gigabyte g5 gd z systemami win 10 64 bit i 11 64 bit.    

  • Dobra wypowiedź 1
Anawa
komentarz
komentarz

To teraz jak często pojawia się ten błąd?

Marso96
komentarz
komentarz

@Anawa To jest tak ze jak uzywam pc normalnie do internetu itd to wcale sie nie pojawia. Ale np. wczoraj zainstalowalem sterowniki do chipsetu i bylo ok do dzisiaj do wieczora.  dzisiaj wieczorem odpalilem wiedzmina 3 i po wylaczeniu gry patrze ze dalej wyskoczylo. A dzisiaj juz gralem w Wiedzmina rano i pozniej po poludniu i dopiero wieczorem wyskoczylo.      A wczesniej to nawet 3 dni bylo ok. Moglem grac bez problemu i nic nie wyskakiwalo.   

U mnie poza tymi 2 zamrozeniami systemu co mialem ostatni raz chyba 18 kwietnia to nic takiego sie nie dzieje. Ale z tego co pisza innii to maja bsody i crashe co kilka godzin

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.