x-kom hosting

Podkręcanie pamięci RAM

kaczonejro
utworzono
utworzono

Witam, od jakiegoś czasu bawię się w PBO i curve procesora.

Doszedłem do zadowalającego mnie ustawienia i tak sobie pomyślałem, że może warto pobawić się też pamięciami :)

MOBO: MSI B550-a pro

CPU: Ryzen 5 5600

RAMIRDM PRO Deep Black, DDR4, 32 GB, 3600MHz, CL18 

Są to dwie kości po 16 GB z opóźnieniami 18-22-22-42.

 

Jest pełno wątków w tym temacie, ale mnie zastanawia czy jest sens kręcić konkretnie te pamięci, czy też szkoda na to zachodu.

Zrobiłem test "Cache & Memory Benchmark" w programie Aida64 ale jestem w tym zielony.

Wrzucam dwa zrzuty ekranu z moich dotychczasowych testów, bo bardziej się nie zagłębiałem. Pierwszy z domyślnymi ustawieniami na 3600MHz i drugi z gotowym ustawieniem z biosu na 3866MHz. Timingi wciąż te same, a przy podkręcaniu powinienem je chyba poluźnić, tak? No i ciekaw jestem czy wynik na screenie z 3866MHz jest lepszy od tego stockowego.3600MHz.png.d81930d8bace538f317a9c7b15116e3d.png3866MHz.png.781fb137a5dde4ffd95568b57ce7b800.png

Czekam na jakieś rady, wyjaśnienia :D 

Dzięki z góry.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.