x-kom hosting

Obniżenie poboru prądu przez komputer w codziennym użytkowaniu

Olek0404
utworzono
utworzono

Hej, złożyłem sobie PC min. intel i9 14900k rtx4070ti super itp, podczas grania itp jestem bardzo zadowolony, ale zastanawiam się, w jaki sposób mogę obniżyć pobór prądu podczas codziennego użytkowania (nie grania, tylko przeglądania internetu.)
W poprzednim laptopie, miałem dwie karty graficzne, zintegrowana intela działała podczas przeglądania internetu, oglądania youtube itp. 
W nowym komputerze też jest karta graficzna zintegrowana, ale przewód DisplayPort mam podłączony pod RTX więc zintegrowana jest wyłaczona (nie widzę jej w liście urządzeń), słyszałem, że w bios można tak ustawić, żeby karta zintegrowana również działa (podłączony pod nią przewód displayport) ale podczas uruchomienia gry uruchamia się nvidia do obliczen a obraz dalej leci z grafiki intel (tak jak w laptopie rozumiem?) proszę o informację, czy tak to działa i czy mogę tak ustawić. 
Dziękuję i pozdrawiam. :)

Anawa
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy w BIOS jest gdzieś ustawienie co do iGPU.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.