x-kom hosting

PCIe

Outwux
utworzono
utworzono

Chce kupić nową kartę graficzną i niewiem czy jak w płycie głównej mam PCIe 3.0 a chce kupić karte graficzną z PCIe 4.0, to czy będzie to że sobą działać.

Czekam na odpowiedź.

rafalluz
komentarz
komentarz

To nie jest problem. Podaj lepiej posiadany procesor, zasilacz, płytę główną i budżet.

Outwux
komentarz
komentarz

Mi nie o to chodzi, chciałem tylko wiedzieć czy będzie to ze sobą działać.

xardas228
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko jeśli włożysz kartę która ma "VGA BIOS UEFI only" do płyty głównej z "legacy bios only" mogą być problemy z wyjściem poza procedurę POST, ale to będzie 0.01% sytuacji bo karty raczej posiadają dwa obrazy vbiosu uefi oraz legacy, niestety niektóre starsze płyty główne z niezaktualizowanym/bardzo starym biosem mogą mieć z tymi kartami nadal problem aczkolwiek będzie to dotyczyć raczej płyt głównych wyposażonych w PCIe 2.0

 

EDIT: No i wydaje mi się że w  przypadku kiedy chcesz korzystać z Secure Boot to musisz mieć kartę która działą w trybie UEFI BIOS.

Outwux
komentarz
komentarz

Procesor: intel core i5-9400f

Zasilacz: Chieftec GPE-700S 700 W

Płyta główna: asus prime b360-plus

 Budżet to maksymalnie 1500zł.

 

Mogeto
komentarz
komentarz

Typowo pod i5 9400F nie brałbym nic mocniejszego niż RTX3050, ale ta karta jest nieopłacalna, lepiej wziąć mocniejszego RX6600 bo jest w podobnej cenie czyli 900zł.

I też kwestia jaką obecnie masz kartę graficzną, bo jeśli coś pokroju GTX1660, nie warto dokonywać takiej wymiany, bo przyrost wydajności będzie za mały.

  • Dobra wypowiedź 1
Outwux
komentarz
komentarz

Mam a raczej miałem bo się zepsuła: sapphire nitro+ radeon rx 590 amd 50 gold edition

Mogeto
komentarz
komentarz

To można wymienić na RX6600.

RX590 to tak naprawdę podkręcony RX480

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.