x-kom hosting

11600k + MSI MEG Z590- wysokie temp przy niskim obciążeniu

jankes87
utworzono
utworzono

Witam,

Tak jak w tytule, procek osiąga wysokie temp przy bardzo nieznacznym jego obciążeniu. przy około 15% potrafią przebić 50 C.  Czytałem gdzieś że należy obniżyć jego napięcie, ale nie wiem dokładnie, które opcje pozmieniać w Biosie, bo jak zmieniałem tylko napięcie CPU na 1,25V to nic to nie dawało i dalej w HW potrafiło wahać się między 0,76 a 1,38...

Ale do rzeczy:

Procek- 11600k, bez OC- testowany w AIDA osiągnął w stresie  max 92C.....

MOBO- MEG Z590 ACE

Buda- Dark Base 700

chłodzenie CPU- Noctua NH d15- przylega dokładnie, sprawdzałem i pasta się równomiernie rozprowadza cienką warstwą- i jeszcze jedno, chłodzenie kiedyś miało nałożony ciekły metal ale teraz wydaje się gładziudkie i pod palcem nie wyczuwam żadnych nierówności- czy to może być jakaś przyczyna?.

Wentyle przód i tył to Shadow Wings 2. 

Zależy mi na cichej pracy a tu przy przeglądaniu neta i muzyki wentyle zaczynają wyć. a Mam je ustawione i tak ręcznie. 

Mógłbym poprosić o jakieś wskazówki?

jankes87
komentarz
komentarz

ZdjcieWhatsApp2024-04-22o11_01.03_44420552.thumb.jpg.d4976cb1b2d359bf837c04c7cd68d507.jpgZdjcieWhatsApp2024-04-22o11_01.03_5a9de38e.thumb.jpg.9b8555fcd022915427ef75059642ada2.jpg

Sławomir
komentarz
komentarz

Wiesz że 50C, to jest normalna temperatura pracy i pokrywa się z ilością pobieranej energii dla tego procesora na tym chłodzeniu.

 

Podstawa chłodzenia jest miedziana, więc po ingerencji ciekłego metalu nic się nie stało.

 

Wentylatory z chłodzenia mają maks 1500 obrotów co generuje hałas na poziomie 24 dB.

 

W zasadzie wszystkie te wentylatory powinny być prawie nie słyszalne, chyba że siedzisz z głową w obudowie.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
jankes87
komentarz
komentarz

@Sławomir

W takim razie muszą chyba być już wyrobione bo chłodzenie kupiłem jako używane. Dodatkowo obudowa jest zamknięta szkłem a hałas robi się irytujący. Sądziłem że może uda się coś ugrać z napięciami.. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.