x-kom hosting

Zakup części do ulepszenia komputera

yeet
utworzono
utworzono

Witam wszystkich!

 

W najbliższym czasie planuje dać swojemu PC "duży" upgrade ze względu na to, że części są już stare, a przede wszystkim 8-letnia karta graficzna (GTX 1060 3GB :)), która nie radzi już sobie z najnowszymi tytułami nawet na najniższych możliwych ustawieniach z głębszymi w plikach modyfikacjami. Przestałem grać w te kompetytywne i mniej wymagające gierki, a zacząłem grać w np. Cyberpunk 2077, Elden Ring czy Helldivers 2 (w tym momencie moje ulubione <3), czyli po prostu wymagające. Mój komputer ma tak stary hardware, że jestem zmuszony grać w 720p na najniższych ustawieniach i nadal nie osiągam nawet lekko płynnej rozrywki.

 

Tak więc przechodząc do sedna to wolałbym zacząć zamawiać osobno części (na 2 czy nawet 3 razy?), abym nie cierpiał już aż tak długo. Nie wiem jednak jakim planem powinienem się kierować oraz jakie części zamówić. Oczywiście obudowę (SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB) zostawiam ze względu na jej wielkość i użytkowność, bo nie widzę sensu zamawiania nowej oraz zostawiłbym jeszcze aktualne chłodzenie do procesora (SilentiumPC Grandis 2), które osiąga bardzo niskie temperatury oraz jest cichy.

 

W całości wolałbym nie przekraczać 10k PLN, bądź nawet nie dochodzić aż do takiej sumy pieniężnej haha. Jako pierwsze części zamówiłbym PSU 850/900W razem z GPU i myślałem między RTX 4060Ti/4070/(+?). Jeśli chodzi o kolejne części to nie znam się na tyle, aby dobierać. Myślę nad 64GB RAM'u, ze względu na mój multi-tasking oraz procesorem AMD Ryzen 7 7800X3D (znajomi mi polecili ze względu na moje potrzeby), natomiast na płytach głównych się totalnie nie znam.

 

Dlatego piszę tutaj w celu poznania waszych rad, opinii itd. :) Jeśli potrzebujecie informacji na temat aktualnych części lub innych rzeczy to jestem chętny do ich podania.

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Sławomir
komentarz
komentarz

Do procesora pokroju 7800x3d, bez chłodzenia wodnego 360 się nie obejdzie.

w kwocie do 10k,

możesz mieć w połączeniu z tym procesorem, kartę rtx 4080 super

nic nie pisałeś o dyskach ssd, czy potrzebujesz nowy, czy też nie.

 

Zapewne jeśli ktoś znajdzie odrobinę czasu to złoży ci jakiś fajny zestaw.

yeet
komentarz
komentarz
19 minutes ago, Sławomir said:

Do procesora pokroju 7800x3d, bez chłodzenia wodnego 360 się nie obejdzie.

w kwocie do 10k,

Jak duży byłby tego wpływ na prace tego procesora na dłuższą metę? W razie potrzeby mogę dołożyć pare stówek nawet w późniejszym terminie, choć zależy mi na ciszy tego chłodzenia.

 

21 minutes ago, Sławomir said:

nic nie pisałeś o dyskach ssd

Jestem chętny do zakupu i przygarnąłbym pare propozycji dobrego dysku +1/2 TB, aktualnie posiadam dysk ADATA 512GB 2"5 z 1TB dyskiem HDD, więc przydałoby mi się więcej pamięci z wagą nowoczesnych gier.

Sławomir
komentarz
komentarz

tutaj masz test, paru chłodzeń z tym procesorem.

 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Taki zestaw z 7800X 3D, 4070TI Super, 64GB RAM w budzie która zmieści AIO 360 na topie to koszt blisko 10 tys zł https://proline.pl/koszyk/53b25757

 

Procesor, RAM I MOBO musisz razem kupić żeby sprawdzić czy wszystko tam działa.

yeet
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer Wygląda porządnie natomiast mam 2 pytania.

1. Czy przy zakupie tego wszystkiego jest sens kupowania nowej obudowy z podobnymi parametrami? (SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB)

2. Do czego mógłbym dołożyć pieniądze, gdybym nie zakupił dysku i obudowy?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.