x-kom hosting

Błąd "IRQL not less or equal" po wymiaie pasty i termopadów w karcie graficznej

Karolinq
utworzono
utworzono

Witam gram i nagle wyskakuje mi Blue screen 

Nigdy mi się tak nie działo zaczęło od kąd wymieniałam pastę i temropady w karcie 

Karta rx 570 procesor Celerona g4900 

Płyta główna ASRock h310cm-dvs

Zelazny
komentarz
komentarz

W jakim celu wymieniłeś pastę i termopady? Termopady muszą mieć odpowiednią grubość, jak fabryczne.

Karolinq
komentarz
komentarz

Bo były pokruszone i już stare trochę karta się przegrzewała

To są wymiary które kupiłam 

Screenshot_20240421-120906~2.png

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Co to za karta? Podaj dokładny model. Pół milimetra raczej nie wystarczy. Wymieniałem termopady. Sapphire wysłał mi rysunek techniczny, gdzie pady miały 1 milimetr grubości.

Wymieniłaś pady tylko na kościach pamięci, czy na rezystorach także? Coś się przegrzewa na bank.

Karolinq
komentarz
komentarz (edytowane)

Wymieniałam tam gdzie były stare założone 

Karta to rx570 sapphire

olx_image_2024-04-20_10-57-29.jpg

Anawa
komentarz
komentarz

Jaki konkretnie jest komunikat blue screen?

Karolinq
komentarz
komentarz

@Anawa wiesz co jak będę w domu to sprawdzę 

  • Dobra wypowiedź 1
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Moim zdaniem zastosowałaś zbyt cienkie termopady. Mierzyłaś grubość padów suwmiarką? Termopady maja też różną przewodność cieplną. Podaj link do termopadów.

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz już jest po. Mogło się coś przegrzać od wysokiej temperatury. Wymieniałem termopady także w karcie Sapphire. Możesz ewentualnie zdjąć ponownie radiator i zastosować termopady o grubości 1mm. Te z twojego linku mają przewodność cieplną 7.6 W/mk. Można zastosować np. 12 W/mk. To jest naprawdę delikatny temat, każda karta jest inaczej zbudowana, to i termopady się różnią.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Karolinq
komentarz
komentarz

@Zelazny dobra spróbuję to zrobić @Anawa

Anawa
komentarz
komentarz

Błąd IRQL not less or equal może wynikać albo z problemów ze sterownikami albo uszkodzenia karty graficznej. Popróbuj z nowymi termopadami tak jak @Zelazny zaproponował.

Zelazny
komentarz
komentarz

@Karolinq Hej, daj znać o postępach. :)

Karolinq
komentarz
komentarz

Termopady jeszcze mi nie przyszły 

Jak przyjdą napiszę 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.