x-kom hosting

Problem z uruchomieniem komputera

Hardy
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zakupiłem zestaw z usługą złożenia komputera w sklepie morele.net, zestaw przyszedł podłączyłem tylko karte graficzna do płyty i odpaliłem komputer , wszystko działało jak należy zainstalowałem windowsa 10 i wszystko było cacy. Komputer popracował z 30 min i zanikł obraz ale PC dalej działał , na monitorze wyświetlił się komunikat o braku sygnału , zmieniłem dwa kable hdmi i dwa monitory i dalej to samo, przy resecie udało sie odpalił BIOS i uruchomić na standardowych ustawieniach , mimo ze wcześniej nic nie zmieniałem w BIOSIE, komputer popracował z 1 godzine i zacioł się obraz i dalej brak sygnału, czytałem ze  to może wina ramu wiec przepiełem go z 2-4 na  1-3 i po tym zabiegu komputer przy uruchamianiu głośniej pracował wentylatorami, ram się świeci , wszytskie wentylatory działają , natomiast podświetlenie na gpu nie świeci się , klawiatura oraz myszka nie świecą się oraz brak reakcji na monitorze. Z góry dziękuje za każdą odpowiedz

 

Podzespoły:

AMD ryzen 5 7500f

RTX 4070 super palit

ASRock 650m pro rs

Ram Lexar ares rgb ddr5 6000mhz

zasilacz MSI MAG a750glpcie5 750w

SSD Lexar nm710 1tb m2 2280

Chłodzenie CPU Endorfy Fera 5

 

Edit: przy uruchamianiu sprzetu na płycie głównej cały czas świecą sie diody odpowiedzialne za CPU i DRAM

 

Ryzenek
komentarz
komentarz

Za aktualizuj nowszy bios bo masz nową grafikę

(Wysłane z mojego TB370FU Lenovo P12 przy użyciu Tapatalka)

Hardy
komentarz
komentarz

Cześć sprawdzałem  bios mam 2.02 , aktualnie komputer wlacza się i działa wszytsko , natomiast w różnych odstępach czasowych czasem 30 min czasem 2 godziny , obraz na moniotrze się zawiesza się na ok 5-10 sekund i monitor wyświetla brak sygnału,  ale komputer dalej tam samo chodzi , a odnośnie biosu ściągnąć po prostu najnowsza wersję biosu czy są jakieś specjalne wersję pod cpu I GPU?, Pytam bo nigdy za dużo do czynienia z biosem nie miałem 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.