x-kom hosting

Nowy komputer - wszędzie problemy

newble
utworzono
utworzono

Cześć, 

skracając wszystko i przechodząc do sedna - kupiłem ostatnio komputer który został złożony z podzespołów takich jak : i9 14900K, geforce rtx 4080 super, 64 gb ram, 4 gb ssd.
I tu już się zaczynają problemy. 
Sprzęt ma na celu pracować przy programach takich jak premier pro / photoshop / davinci / after effects. 
Przykład pierwszego problemu - podczas eksportowania pliku RAW w photoshopie, proces jego jest bardzo długi, trwa on aż 10-15 sekund mieli i mieli, a w porównaniu do mojego Macbooka z 2020, działa to w zaledwie 2 sekundy. 
I to nie jeden z problemów.
Dodatkowo samo wideo które jest odtwarzane na programie VCL się bardzo tnie, laguje i nie da się nic na nim obejrzeć.
Zacina mi się równiez bluetooth tak przynajmniej mi się wydaje, bo klawiatura co jakiś czas wariuje. Do tego przychodzą momentami fale, gdy komputer zaczyna się bardzo zacinać, sam kursor myszki bardzo laguje, nie wspominając juz o pisaniu na klawiaturze.
Robiłem kalibracje monitora, chcąc zapisać profil w systemie, zauważyłem, ze np. przechodząc z pulpitu na ustawienia systemu profil ten sam mi się zmieniał, to samo dotyczyło podczas używania Photoshopa - po prostu się "przekilkuja same".
Cały czas ze wszystkim są problemy, chciałem Was zapytać co może być przyczyna, czy chodzi tu o jakieś ustawienia, sterowniki, podzespoły, bios czy cos jeszcze? 
Przez cale życie pracowałem na macu, dlatego windows to dla mnie czarna magia, ale jestem juz tym wszystkim strasznie poirytowany.
Dodam tylko, ze sprzęt był przed dostarczeniem niby aktualizowany w biosie, zostały wgrane sterowniki i ogólnie testowane - ale czy czasem nie zostało cos pominięte, albo zle wykonane? Dzięki za każdą pomoc.

 

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Tam w MacBooku jaki miałeś procesor?

 

Kupiłeś podzespoły + usługę montażu, tak?

newble
komentarz
komentarz

Hej, MacBook Pro m1, 2020r 16 gb ram.
Tak, podzespoły i montaż.

@Anawa
Tutaj podsyłam podzespoły obecnego komputer 
image.thumb.png.c46f345ca0d2a11c6985177fd95ca164.png

KillaHill
komentarz
komentarz

Sprawdź czy masz wgrany najnowszy sterownik od karty. Z tego co piszesz, wydaje mi się że tam tkwi problem. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.