x-kom hosting

i5 8350u vs i7 8550u

nipsyrk
utworzono
utworzono

Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu thinkpada x280. Mam na oku 2 oferty: 1 z procesorem i5 8350u (760zł), a druga z i7 8550u (700zł). Oba po 8GB ramu i 256 SSD. Cena jest podobna, ten z i5 lekko droższy, ale w lepszym stanie i ma LTE, na czym mi zależy. Na początku wybór był dla mnie oczywisty - i7 będzie bardziej wydajne. Jednak gdy się trochę zagłębiłem w temat nabrałem wątpliwości. Okazuje się, że wydajność tych procesorów jest bardzo podobna, a wg niektórych testów i5 wypada lepiej:

image.png.f075020b5819bdf52724b048a3f6fd69.png

image.thumb.png.5698f986e6a46cf732ca4b3344f0db88.png

image.thumb.png.0fa24e3ec6a2c464e6e3196702976b18.png

 

Dodatkowo znalazlem temat na reddicie dotyczący tych procesorów, ale w przypadku Thinkpada T480: T480: i7-8550U kontra i5-8350U : r/thinkpad (reddit.com), gdzie polecają bardziej i5, ale jest większa różnica cenowa. Laptop ma służyć jako urządzenie mobilne na wyjazdy, na codzień używam PC. Ma on służyć do internetu, od biedy zmontowania jakiegoś prostego materiału lub grania w chmurze. Miał ktoś może doświadczenie z tymi procesorami i mógłby mi doradzić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

anioł2009
komentarz
komentarz
10 minut temu, nipsyrk napisał:

ten z i5 lekko droższy, ale w lepszym stanie i ma LTE, na czym mi zależy.

No to wybór oczywisty.

To są praktycznie identyczne procesory.

I5 może mieć w testach większą wydajność bo byc może był umieszczony w laptopie o lepszym układzie chłodzenia stąd jej wynik marginalnie lepszy.

 

Sam wspomniałeś zależy Ci na LTE + ten z i5 ładniejszy stan. Jak dla mnie wybór oczywisty i dlasze zagłębianie się w szczegóły nie ma sensu.

nipsyrk
komentarz
komentarz

@anioł2009 Raczej tak zrobię, popatrzę jeszcze czy coś ciekawego się pojawi, a jeśli nie to biorę tego z i5, zwłaszcza, że jest on od firmy, więc jest to bezpieczniejsza opcja niż od "no name" z olx

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.