x-kom hosting

Temperatury używanego laptopa

miki567
utworzono
utworzono

Witam, mam pytanie odnośnie temperatur CPU jak i GPU.

Jestem ciekaw ,czy takie temperatury są optymalne, a laptop jest z bodajże 2016 roku ,zakupiłem go jako używany. W grach działa bardzo dobrze, jednak podczas grania wentylator brzmi jakby startował samolot, laptop robi się ciepły z biegiem czasu. Do posta załączam screeny temperatur więc nie będę tu się o nich rozpisywać.

Chcę na nim pograć w różne gry, ale nie chcę też by się zepsuł.

 

Model laptopa:

Laptop Asus R558U

Procesor Intel Core i5-7200U 2.50 GHz

Ram: 8GB

Karta graficzna: Nvidia Geforce 940MX

 

Pierwszy screen jest podczas uruchomionej gry,

a pod spodem bez obciążenia,na pulpicie z uruchomioną przeglądarką.

naforum2.thumb.jpg.9452ee0046282d77b21ad181eee37721.jpgnaforum.thumb.jpg.089b631e61855c21ac34926569e308b6.jpg

 

leelareso
komentarz
komentarz

Szkoda że nie podałeś temperatury CPU, ogólnie jest to laptop i będzie się grzał. Pastę wymieniałeś na gpu/cpu?

miki567
komentarz
komentarz

Temperatury CPU oscylują między 80 a 100 stopni, podczas grania, ale mogę grać spokojnie ale nie katować laptopa za długo podczas jednej rozgrywki czy się wgl nie martwić o temperatury i normalnie grać?

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

image.png.0ac5015ad51b07db78f6f88c57a0bdb0.png 100c to dosyć już wysoko. Dużo zależy też od samego chłodzenia w lapku + nie powiedziałeś w jakich grach i jakie temperatury osiąga w idle (pulpicie samym)

anioł2009
komentarz
komentarz

ten model laptopa nie jest robiony pod gry, jego układ chłodzenia jest słaby. Wymiana pasty może pomóc ale nie musi w tym wypadku

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 Teraz spojrzałem na spód tego lapka image.png.63a171156c0f25568168300216c41f7c.png także ten:E

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso a w srodku jeden heatpipe laczacy cpu i gpu razem xD o ile dobrze pamietam :E

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.