x-kom hosting

Blue screen i info Page foult in nonpages area

Morfeus_s
utworzono
utworzono

Hej wszyskim,

Potrzebuję pomocy, ponieważ rady dot. mojego problemu dostępne ogólnie w necie nie zadziałały i muszę zwrócić się do fachowców :) Syn podczas sprzątania puknął mopem w komputer i lekko go przesunął, a że wtyczka od zasilacza jest luźna to wypadła i komp się wyłączył nagle. Po ponownym uruchomieniu niestety przywitało nas normalne okno do logowania, ale przy ładowaniu profilu wyskakuje blue screen i info Page foult in nonpages area...Windows bez problemu startuje w trybie awaryjnym, z dostępem do sieci. Czyli sprzętowo raczej jest ok, tylko winda się wykrzaczyła. Czy da radę to ogarnąć bez konieczności stawiania systemu na nowo? Nadmienię, że robiłam wszystko co zalecają w necie, na stronie MS, testy pamięci, uruchamianie z naprawą, restarty itp ale bez rezultatu. Pomożecie?? :help::prosi: 

leelareso
komentarz
komentarz

Próbowałeś naprawę ale za pomocą instalki pobranej na pendrive?

I to nie wyklucza awarii hardware.

Morfeus_s
komentarz
komentarz

Niestety próbowałam zgrać wina ze strony Microsoftu, wszystko zgodnie z instrukcją, ale wykrzacza się i nie da rady nagrać tego na pena..Zgrałam za to narzędzie Winpe Siergieja Streleca, może z tamtych narzędzi można coś wykorzystać?? :co:20240418_220918.thumb.jpg.e7a6769d0bc322b787cc6ea7c8457466.jpg

  • Super 1
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem, nigdy nie używałem.

Spróbuj w cmd jako admin wklepać jak odpalisz z dostępem do sieci awaryjny tryb DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 a potem jak się zakończy to sfc /scannow

Edytowane przez leelareso
Anawa
komentarz
komentarz

Jaką wersję Windows masz teraz zainstalowaną?

Ryzenek
komentarz
komentarz
Jaką wersję Windows masz teraz zainstalowaną?
Jak wyżej podane że screena jest windows 10

(Wysłane z mojego TB370FU Lenovo P12 przy użyciu Tapatalka)

  • Dobra wypowiedź 1
Morfeus_s
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedzi :)

Próbuję robić ten dism ale wywala error 

20240419_153056.thumb.jpg.519ffbd9e0d53dffcacfdc887b60f464.jpg

 

Zaraz odpale laptopa i spróbuję jeszcze raz nagrać tego Windowsa na pena .

leelareso
komentarz
komentarz

a sam sfc /scannow działa czy też error?

Morfeus_s
komentarz
komentarz

też nie działa :(

20240419_160914.thumb.jpg.249a6725febc59d86baf549408f7fa15.jpg

Morfeus_s
komentarz
komentarz

Hop hop...naprawdę nikt nie poradzi ?? :co: Męczę się kolejny dzień, próbuję sama coś działać ale nic nie pomaga. O dziwo tryb awaryjny bez żadnych problemów chodzi, nic się nie zwiesza. Jedynie ten tryb z obsługą sieci raz się połączy a raz nie..Tzn raz włączy się i jest internet a raz nie. W menedżerze urządzeń zastanawiają mnie te wykrzykniki, może to tam coś psoci ? Ale nie mogę nic tam zaktualizować bo Windows update nie działa. Wrzucam zdjęcia gdzie widać jak nic się nie chce uruchomić :(

20240420_150950.jpg

20240419_171721.jpg

20240419_160914.jpg

20240419_153056.jpg

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Są 2 opcje, system się tak zrypał że już tylko format pomoże albo dysk doznał uszkodzenia jeżeli to hdd.

Co najgorzej to jakaś inna część hardware ;d

Edytowane przez leelareso
leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@xardas228Anoooo nawet nie zauważyłem ;d przecie wystarczy kopiuj wklej zrobić ;d

Edytowane przez leelareso
xardas228
komentarz
komentarz

@leelareso

sfc /scannow działa bez spacji, ale dism nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.