x-kom hosting

Spadek wydajności

Bartosz Kuzdrowski
utworzono
utworzono

Witam. Jakoś rok temu zakupiłem komputer sprawował się bardzo dobrze w grach jak i w codziennym korzystaniu. po kilku miesiącach użytkowania komputer zaczął się ścinać (bardzo się spowolnił) niektóre gry które były bardzo płynne chodziły w 200-300FPS zaczęły się bardzo ścinać i działaja w 50-60fps. Sterowniki w komputerze są zainstalowane. Po stworzeniu nowego systemu wszystko bez zmiana komputer nadal bardzo się ścina. Proszę o szybka pomoc.

PC 

zasilacz-Corsair VS550

Grafika-Radeon RX470 4gb

procek-i5-6400 2,7GHz

Ram-8gb

płyta-ASUS H110M-K

leelareso
komentarz
komentarz

ehh, po raz enty wrzucasz ten sam temat i ściemy takie dajesz że głowa mała. Powiesz mi w jakich grach masz po 300 fps przy tym sprzęcie. Ale niech ci będzie.

Ram masz w 1 czy 2 kościach? Zrób tak by był w 2 kościach po 8gb.

Jakie temperatury?

Kiedy ostatnio format robiłes?

Dyski są w porządku? Nie ma na nich błędów? W programie crystal disc info możesz sprawdzić.

Temperatury jakie na gpu i cpu?

Nie bawiłeś się przypadkiem w biosie lub nie robiłeś nieudolnego oc?

anioł2009
komentarz
komentarz

Powtórka z rozrywki tego samego tematu z 2023 r  :mur:

leelareso
komentarz
komentarz

@anioł2009 Może to jakiś kolejny troll albo bot :E

anioł2009
komentarz
komentarz

Czekamy na odzew autora

Bartosz Kuzdrowski
komentarz
komentarz

Siemanko od dawna z tego kompa nie korzystałem, chciałem go przywrócić do żywota dlatego ponawiam temat(sorry za zamieszanie) W GTA V mialem kolo 200-250 Fps teraz koło 50 i mega ścinki, Ram w jednej kości 8GB, Format z 2 miesiące temu, dyski w porządku bez błędów, Gpu-58stopni CPU-43stopnie ale procek ma prawie cały czas 100% zużycia, nic nie podkręcałem, Paste termoprzewodzącą wymieniłem.

leelareso
komentarz
komentarz

szczerze wątpię w te 250 fps na tym sprzęcie.

Tutaj już nie warto ładować pieniędzy tylko kupić nową płytę z cpu i 16 gb ramu w 2 kościach

a jak chcesz jednak do tego to kup ram w 2 kościach po 8 gb albo kub identyczny 8gb ( wszystkie takie same parametry i producent) jak ci się uda znaleźć.

Bartosz Kuzdrowski
komentarz
komentarz

Kupie dodatkowy ram jak będzie poprawa to zostawię, a najwyżej pozostanie mi pierwsza opcja, Dzięki za odpowiedź jeszcze raz przepraszam za te zamieszanie :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.