x-kom hosting

Nie działająca klawiatura Lenovo Ideapad 3 17ADA05

konstantyno110
utworzono
utworzono

Witam klawiatura działa częściowo, np nacisne I to wpisuje się O, na F7 nawias, na Shift przecinek, część klawiszy qwerty, asdf nie działa całkowicie. Wyciągałem złącze z płyty głównej wkładałem na nowo, bez reakcji. Włożyłem nowy dysk z systemem, żeby wyeliminować problem software to samo. Ustawienia biosu do domyślnych to samo. Usunięcie w menadżerze urządzeń i dodanie na nowo również. Więc chyba klawiatura do wymiany. Pytanie czy lepiej kupić osobno i rzeźbić czy cały palmrest + klawiatura? Ogólnie dużej dostępności nie ma :(

 

Poniżej filmik jak go wygląda 

 

https://youtube.com/shorts/YJJLpsXiXpI

IMG_20240418_122805.jpg

PXL_20240418_102232424.jpg

konstantyno110
komentarz
komentarz

Jak myślicie warto brać coś takiego?

Właśnie udało mi się znaleźć ten świetny produkt na platformie AliExpress, zobacz! 

US $23.98 6%OFF | US UK Spanish PT-BR FR Latin Keyboard for Lenovo IdeaPad 3 17ADA05 17ADA6 17ALC6 3-17ARE05 17IML05 17IIL05 V17–IIL French AZERTY

https://a.aliexpress.com/_ExdEyuJ

Sobiepan
komentarz
komentarz

a nie masz nigdzie używek?

ja zawsze w takim wypadku wymieniam cały palmrest 

konstantyno110
komentarz
komentarz

Nie bardzo widzę chyba że może być kompatybilna od jakiegoś innego modelu?

Anawa
komentarz
komentarz

To nagle się stało, że klawiatura przestała prawidłowo działać?

konstantyno110
komentarz
komentarz

Wymieniałem matryce, zbita dziecko uderzyło, laptop znajomej. Twierdzi że przed oddaniem klawiatura działała. Ja tego też nie sprawdziłem bo tylko czarne paski na ekranie były. Chyba żeby jutro odpalić laptopa po HDMI z odłączoną taśma? Ale raczej nie możliwe żeby matryca taki problem generowała?

Anawa
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że to kwestia klawiatury, ale sprawdź jeszcze. Możesz też zewnętrzną klawiaturę podłączyć i zobaczyć, czy będzie działać.

anioł2009
komentarz
komentarz

A matryca kompatybilna z płytą laptopa ??

Klawiatura tez musi być kompatybilna. W tym modelu zaleca sie wymiane z palmrestem, rzeźbienie w obudowie może skończyć się dwojako.

 

Co do problemu teraz- może jakiś obcy układ klawiatury się włączył ?  Ewentualnie taśma klawiatury jest krzywo wpięta. 

konstantyno110
komentarz
komentarz

@Anawa oznaczenie ma matrycy takie samo jak na starej. Taśma klawiatury wpinana już 2 razy czyszczona i nie dało to efektu. Ale przy obcym układzie działałby by wszystkie klawisze chyba, tylko byłyby pozamieniane. A tu część nie działa. 

Screenshot_20240419-102117.png

anioł2009
komentarz
komentarz

Raz mieliśmy taki przypadek ze zamiennik z aliexpres nie dzialal poprawnie bo KBC laptopa nie rozpoznawal polowy klawiatury. 

konstantyno110
komentarz
komentarz

@Anawaciekawostka.  Wczoraj przyszła mi używana klawiatura z allegro znalazłam 1 szt. Podpiąłem na szybko i co? Takie same efekty, wszystko identycznie klawisz w klawisz nie działa. Testowałem na wyjętej pamięci RAM (4GB wlutowane + kość 8GB) to samo. Odpiąlem taśmę matrycy i podłączyłem ekran tv po HDMI to samo. Czyżby uszkodzony układ KBC?

anioł2009
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej. 

 

Trzeba by spróbować zaprogramować kość biosu na nowo - może tam błąd jest jakiś ale to takie pół na pół prawdopodobne.

  • Dobra wypowiedź 1
konstantyno110
komentarz
komentarz

@Anawabo raczej update biosu z poziomu windowsa nic nie da?

anioł2009
komentarz
komentarz

@konstantyno110 nie raczej nie.

Anawa
komentarz
komentarz

@konstantyno110 ale klawiatura używana do laptopa, tak? Na zewnętrznej nie testowałeś?

konstantyno110
komentarz
komentarz

@Anawa tak kalawiatura używana, podłączyłem aby samą taśmę i te same objawy identycznie przycisk w przycisk jak na tej oryginalnej która nadal jest złączona z palmrestem. Na zewnętrznej działa bez najmniejszego problemu (klawiatura standardowa przewodowa na USB)

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.