x-kom hosting

Wysoka temperatura Cpu - Dell G15 5525

wiciek223
utworzono
utworzono

Witam posiadam laptopa Dell G15 5525 problem polega na tym że temperatura cpu sięga nawet do 98 stopni przy bardziej wymagających grach ale nie we wszystkich co dziwne. Odpalając AC Syndicate po 10 sek. nagrzewa sie do ok.90 ~ stopni a to nie jest jakas wymagająca gra to samo z diablo 4 był w serwisie i nic nie znaleźli, wspomnę że korzystam z programu Alienware command center który jest dedykowany do tego laptopa i czytałem że z nim też są problemy odnośnie sterowania chłodzenia i oc. Proszę o jakieś pomysły co to może być bo już chyba wszystkiego próbowałem

Anawa
komentarz
komentarz

Cześć.

 

Kiedy kupowałeś ten laptop? Nie jest jeszcze na gwarancji (rękojmi)?

wiciek223
komentarz
komentarz

@Anawa No Siema

Sprawa wygląda tak że odkupiłem go od kuzyna kupił go chyba z 1-2 lat temu ma gwarancje. Na początku razem gierki testowaliśmy jak nowego bfa i śmigało elegancko fps tak samo więc go wziąłem, później zaktualizowałem biosa i inne aktualizacje i potym zaczął wywalać blue screen w każdej grze po 20 min około. Kazałem oddać go na gwarancje po tygodniu wrócił i dokładnie nie wiem co zrobili bo popieprzyli faktury z opisem ale problem blue screena zniknął teraz tylko ciągle się grzeje 

Sobiepan
komentarz
komentarz

może nie dokręcili dobrze układu chłodzenia?

albo dali małą ilość pasty 

serwis della woła o pomstę do nieba 

  • Dobra wypowiedź 1
wiciek223
komentarz
komentarz

@Sobiepan

Nie wiem możliwe do media expert był oddany a oni tam dalej go wysłali. Tylko co otwierać go na własną rękę czy mogą przez to anulować gwarancje

Sobiepan
komentarz
komentarz

jeśli nie ma żadnych plomb to możesz spokojnie otwierać laptopa

mój Dell nie miał, wiec Twój zapewne też niema 

anioł2009
komentarz
komentarz

Mamy ten model z kartą AMD... Ogólnie to jest laptop zagadka.

Alienware comand center podaje zawyżone temperatury w stosunku do hwinfo albo innych programów.

W dodatku nasz egzemplarz po 15 minutach gry obcina fpsy do około 40 i jedynie wypięcie i wpięcie zasilacza przywraca je znowu na jakiś czas - i tak w kółko.

 

Co do wymiany past, powinno to pomóc jako że te delle mają dobry układ chłodzenia aczkolwiek jest odwrócony - trzeba demontować całą płytę żeby zmienić pasty.

  • Dobra wypowiedź 1
wiciek223
komentarz
komentarz

@anioł2009 O masz to się wkopałem hah

anioł2009
komentarz
komentarz

@wiciek223 no.. nie polecam początkującemu rozbierać tego laptopa, łatwo uszkodzić lub zapomnieć coś podłączyć.

Anawa
komentarz
komentarz

Jeszcze raz oddaj do serwisu, żeby naprawili.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.