x-kom hosting

Brak obrazu

Udek80
utworzono
utworzono

Witam wszystkich,  po złożeniu brak obrazu z karty i płyty. Po włączeniu z kośćmi RAM brak sygnałów dźwiękowych,  po wyjęciu RAM przy włączeniu- jeden długi i dwa krótkie. Rozłożyłem i złożyłem dwa razy i nic. Nie jestem na tyle obeznany aby to ogarnąć (co jest nie tak). Proszę o pomoc,  poradę. Pozdrawiam 

leelareso
komentarz
komentarz

A może by tak podać specyfikację komputera. Upewniłeś się że np płyta nie potrzebuje nowszego biosu by obsłużyć dany procesor?

Udek80
komentarz
komentarz

AMD Ryzen 7 2700X, 2×16 Go, 240 Go, HDD, SSD, RTX 2060 Super. Bios zaktualizowałem jeszcze jak działał,  teraz go zresetowałem

leelareso
komentarz
komentarz

jaka płyta główna? Czyli jakie w końcu zeznania są bo napisałeś że złożyłeś komputer i nie daje obrazu, teraz piszesz że działał i jak rozumiem po aktualizacji nie działa?

Udek80
komentarz
komentarz

ASUS Prime B450M-K

Starszy syn użytkował go parę lat i z wiekiem brakowało mu czegoś (fps). Postanowił go troszeczkę zmodyfikować,  pierwotnie była tylko jedna kość RAM, więc kupił dwie 32 wypiął 16. Następnie wymienił procek na (AMD Ryzen 7 5800X3D). Przy wymianie procesora aktualizował płytę. Kiedy i to mu było mało zdecydował się na kartę graficzną i zasilacz a i ja mu pomogłem- kupiłem płytę, dyski obudowę i chłodzenie.  Więc procesor i ram wymontował i złożył sobie inny pc. A ten o którym mowa znalazł się w piwnicy. Postanowiłem go złożyć młodszemu i dokupiłem jedną taką samą kość RAM 16g. Po złożeniu nie ma obrazu i efekt taki jak pisałem na wstępie.  Rozłożyłem ręce bo nie wiem co mu jest.

leelareso
komentarz
komentarz

Czyli na tym sprzęcie  AMD Ryzen 7 2700X, 2×16 Go, 240 Go, HDD, SSD, RTX 2060 ASUS Prime B450M-K, komputer nie działa tak? Na jednej kości ramu odpala się? Bios próbowałeś resetować wyciągając baterię na 15 min przy wyłączonym zasilaniu? I jak możesz to jaki tam zasilacz (marka i moc)

Udek80
komentarz
komentarz (edytowane)

Enermax MaxPro de 600 watts. Tak resetowałem bios wyjmując baterię i łącząc dwa piny

Edytowane przez Udek80
Udek80
komentarz
komentarz

Zasilacz- Enermax MaxPro de 600 watts. Nie włącza się z jedną kością ram ani z dwiema. Bez ramu przy odpalaniu jest sygnał dźwiękowy jeden długi i dwa krótkie, gdy włożę kość ramu lub dwie nie wydaje sygnałów dźwiękowych 

leelareso
komentarz
komentarz

No to bez podmianek się nie obejdzie. Jeżeli piny od cpu są proste i wszystko dobrze podłączyłeś.

Udek80
komentarz
komentarz

Dzięki,  pierwszy będzie cpu, jeśli to nic nie zmieni to będę musiał kupić płytę główną 

leelareso
komentarz
komentarz

Jeżeli przestał dawać obraz po zaktualizowaniu biosu to pewnie się zbrickował i płyta do wymiany

Udek80
komentarz
komentarz (edytowane)

Po aktualizacji biosu działał normalnie 

Obraził się po wizycie w piwnicy. Wszystkie komponenty były sprawne, procesor nie był podkręcany.  Nic takiego się nie wydarzyło aby przyczyniło do usterki czegokolwiek 

Edytowane przez Udek80
leelareso
komentarz
komentarz

Jak był słabo zabezpieczony to mogło coś paść od wilgoci, tym bardziej jak od razu podłączyłeś go do prądu przy przyniesieniu do domu. Szukanie po omacku lub w serwisie mogą to najszybciej sprawdzić.

Udek80
komentarz
komentarz

Witaj,  wczoraj odżył i działa. Dzięki za pomoc.  Zamieniłem cpu  i zabrzęczał, więc przejrzałem piny jeszcze raz lecz ja nic nie zauważyłem.  Żona oglądając zauważyła że jeden jest lekko pochylony i go wyprostowała, dosłownie delikatnie i działa.  Pozdrawiam 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.