x-kom hosting

Dziwny problem z internetem, jedne strony wchodzą inne nie

Janek2018
utworzono
utworzono

Witam. Mam przedziwny problem z internetem na jednym komputerze, problem ten występuje w systemie windows 10 a nawet linux (uruchamiałem linux z płyty) problem polega na tym że jest jakby ograniczony internet, ładuje się google.pl ale duckduckgo.com już nie i praktycznie większość innych stron także się nie ładuje, aktualizacje windows też nie mogą się pobrać jak i aktywacja systemu jest niemożliwa.

 

Łącze się z internetem za pomocą modemu mobilnego LTE, z modemem jest wszystko ok, ponieważ na tym komputerze na którym piszę ten post jest normalne połączenie, nic nie blokuje, a jest to ten sam modem który podłączam w tamtym komputerze. Modem z komputerem jednym i drugim jest połączony za pomocą kabla ethernet.

 

Możliwe że w biosie coś popsułem bo dzisiaj go przywróciłem do ustawień domyślnych (Default) po tym przywróceniu ustawień nic więcej nie robiłem. Bios może mieć coś wspólnego z działaniem internetu?

 

Naprawdę nie wiem jak rozwiązać ten problem, jeszcze mi przychodzi na myśl uszkodzona karta sieciowa, ale czemu miałaby za każdym razem przyjmować połączenia z wyszukiwarki google a wszystko inne blokować? Sprawdzałem datę i godzinę w bios i też się zgadza, tyle że godzina jakby się nie zgadza bo powinno być np. 00:59 a jest 12:59 ale tego ustawienia nie da się zmienić bo próbowałem.

 

Jest to komputer dell optiplex 5050

barbarian
komentarz
komentarz

zmien dnsy na googlowskie jezeli dalej tak bedzie do zglos do dostawcy bo masz zepsuty routing

Janek2018
komentarz
komentarz

Zmieniłem, nic nie pomogło i nie wydaje mi się by wina była po stronie dostawcy bo to tylko na jednym komputerze jest ten problem, tak jak napisałem gdy podłącze modem pod inny komputer to jest ok, tablet po WiFi próbowałem i tak samo łączy bez problemu. Jest jakiś problem z tym jednym komputerem, nic nie pomaga, ani instalacja windows 10 na nowo, ani odpalenie linuxa z płyty, zawsze jest ten sam problem z internetem. Próbowałem znależć w internecie informacje czy jakiekolwiek ustawienia w BIOS mogą powodować taki problem lecz nic nie znalazłem. A może jednak karta sieciowa uszkodzona?

barbarian
komentarz
komentarz

@Janek2018 a to nie doczytałem że na innym kompie jest ok
w takim razie sprawdź programem wireshark czy i gdzie wysyła pakiety
uszkodzenie karty sieciowej na pewno nie powodowałoby tego że nie działa ona tylko na dane adresy ip, jeżeli faktycznie jest tylko tak że dane domeny nie działają i się to nie zmienia to problem jest raczej gdzie indziej
możliwe że masz też na routerze jakąś kontrolę rodzicielską??

  • Dziękuję 1
Janek2018
komentarz
komentarz

Pomogło zresetowanie modemu. Dzięki za pomoc barbarian.

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.