x-kom hosting

Grafika do CS2

TOMIII
utworzono
utworzono

Siemanko,

 

Grafika to ostatni element do wymiany w moim kompie, żeby mieć fajny zestaw do CS'a 2.

 

Jestem zadowolony jak gra działa po zmianie płyty, proca i ramu (nawet do 320fps na niektórych mapach), ale do pełni szczęścia potrzebuje solidnej grafiki.

 

Aktualny zestaw to:

 

MSI B550 Tomahawk

Ryzen 5600x + Endorfy Fortis 5

DDR4 Kingston Fury Beast 2x16GB 3200mhz

Nvidia GTX 1060 6GB

Crucial MX500 + SSD Sandisk na system

Zasilacz Be quiet! 530W

 

Rozmyślam nad dwoma kartami:

 

RTX 3060 12GB - ok. 300€

RX 6800 16GB - ok 550€

 

Wiadomo, że chciałbym wydać jak najmniej i jestem bardziej za tym RTXem, bo wydaje mi się, że jest on wystarczający, żeby mieć koło 400 FPS, nie musze mieć po 500-600.

 

Doradzcie coś Panowie. A może jeszcze jakaś inna propozycja?

 

I czy ten zasilacz uciągnie ten zestaw z nową kartą?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi!

Pentium320
komentarz
komentarz

W praktyce wystarczyłby nawet i 3060 pod tą grę (zakładając granie w 1080p na low), ale za tą cenę nie powiedziałbym by była to opłacalna opcja. Niższe modele RTX'a 4060 schodza poniżej 1400zł i to jest lepsza opcja. Nieznacznie szybsza, choć z mniejszą ilością VRAMu, to i tak 8GB w tej grze wystarczy, do tego niższy pobór prądu. RX 6800 XT to overkill do tej gry, chyba że planowałbyś 4k, do tego wtedy dochodziłaby wymiana zasilacza, bo mam wątpliwości czy twój by ją pociągnął.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

@Pentium320 Co? 3060 w full hd wyciąga 200 fps na ustawieniach bardzo wysokich z włączonym antyaliasingiem.

Edytowane przez leelareso
TOMIII
komentarz
komentarz

Ja gracz starej daty i gram na 4:3 1280x ileś tam i wszystko na low prócz cieni. Tam ma być płynnie, nie ładnie

Pentium320
komentarz
komentarz
22 minuty temu, leelareso napisał:

Co? 3060 w full hd wyciąga 200 fps na ustawieniach bardzo wysokich z włączonym antyaliasingiem.

Nie wątpię, ale jest po prostu nieopłacalną kartą, bo kosztuje praktycznie tyle co 4060. Chyba że za granicą jest inaczej.

 

Cytuj

Ja gracz starej daty i gram na 4:3 1280x ileś tam i wszystko na low prócz cieni.

Przy takim monitorze w ogóle zastanawiam się czy wymiana karty ma sens :E można by pójśc chyba jeszcze bardziej cebulacko i wziąc nawet jakiegoś RX'a 6600, bo po co przepłacać

leelareso
komentarz
komentarz
6 minut temu, Pentium320 napisał:

Nie wątpię, ale jest po prostu nieopłacalną kartą, bo kosztuje praktycznie tyle co 4060. Chyba że za granicą jest inaczej.

Jeżeli mowa o nowych to ta bo używki 3060 widziałem nawet za 800zł

TOMIII
komentarz
komentarz

@Pentium320 @Pentium320 nie napisałem jaki mam monitor xD

 

Asus TUF Gaming 24 cale 165hz

A jakbym już zdecydował się na RTX 3060 to zwykły czy TI? Duża różnica?

Pentium320
komentarz
komentarz

W grze takiej jak CS2 nie będzie miało znaczenia którą z nich weźmiesz, rezultaty będą dość podobne. Choć dalej uważam że 3060 jest nieopłacalna, a 3060 Ti już bardzo ciężko dostać w sklepach, chyba że chcesz pójść w używane tak jak wspomniał przedmówca, wtedy to zmienia postać rzeczy.

Jako nówkę dalej uważam, że lepiej pójść w 4060, bo różnicy cenowej między 3060 (nowymi) praktycznie nie ma

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Daj link gdzie kupujesz żebyś nie kupił 3060 w cenie 4060.

TOMIII
komentarz
komentarz

@UnnamedPlayer

3060 - 309€

4060 - 348,69€

 

To nie duża różnica

Screenshot_20240415_163725_Chrome.jpg

Screenshot_20240415_163637_Chrome.jpg

TOMIII
komentarz
komentarz

Myślę jeszcze nad Radeonem RX 6750 XT lub RX 7600. Jakieś opinie o tych kartach?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.