x-kom hosting

Wymiena chłodzenie procesora

96patryk
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, chcę zmienić moje aktualne chłodzenie procka SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 na be quiet! Dark Rock 4 .
Aktualnie chłodzenie nachodzi na pierwszą pamięć ram(różni je 18 mm), więc chciałbym zmienić również ram z 4x 8gb na 2x 16gb , zależy mi na dobrym ram za około 600zł za 32gb.
Prosiłbym o pomoc .

Specyfikacja pc:
procek:AMD Ryzen 7 5800X3D
płyta główna:Gigabyte B450 GAMING X (AM4)

karta graficzna:NVIDIA GeForce RTX 4070
ram: crucial 16gb (2x8gb) 3000mhz cl15 ballistix sport  + 2x takie same, ale są troszkę większe i troszkę mniej mhz
dysk:Lexar SSD NM620 1TB (SSD)

Edytowane przez 96patryk

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaka obudowa?

96patryk
komentarz
komentarz

Obudowa SilentiumPC Signum SG1X TG RGB (SPC233)

96patryk
komentarz
komentarz

Rozumiem chłodzenie do procka będzie ok ?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak nie masz tego Dark Rocka jeszcze to ja bym pomyślał nad AIO bo płacić ~300zl za ten cooler to absurd.

Wtedy odchodzi problem z kompatybilnością RAM.

 

96patryk
komentarz
komentarz

Jeszcze nic nie kupiłem , dlatego pytam. Chłodzenie wodne odpada

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

5800X 3D jest wymagający co do chlodzenia i tutaj AIO będzie lepszym rozwiązaniem niż AC, mało tego nawet z topowymi coolerami powietrznymi jest gorąco nawet w grach.

96patryk
komentarz
komentarz (edytowane)

Nigdy nie miałem do czynienia z chłodzeniem wodnym, w takim razie jakie wybrać ?
Jak już mam je wybrać to wolę kupić porządne

Edytowane przez 96patryk

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.