x-kom hosting

Problem z płytą Asus Tuf gaming z690.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: UnnamedPlayer ,
Robert Bernacisko
utworzono
utworzono

Mam problem tego typu że po włożeniu pamięci w złącze B1 B2 płyta ma problem zapala się przemiennie dioda procesora i pamięci,natomiast po włożeniu jednej pamięci w złącze A2 lub B2 komputer startuje normalnie. Na złączu A1i B2 występują problemy. Pamięć DDR 5-6000 G.Skill Trident Z5 16Gb*2

adijedi
komentarz
komentarz

:hello: To zależy od płyty głównej

w instrukcji jest dokładny opis i szkic niekiedy - w jaki sposób osadzić te kości ram

 - znajdziesz ją na papierze w pudełku lub na stronie producenta płyty głównej

:zakuwa:

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

Wszystko jest osadzone jak należy kiedy pamięci włożę w slot A2 i B2 występuje problem świecą się diody przemiennie procesor i ram, kiedy włożę pamięć jedną kość w slot B1 lub B2 komputer działa ,jeżeli włożę kartę w slot A1 lub A2 występuje problem.

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

Pamięć nie działa w trybie dual Płyta asus tuf gaming Z690 plus wifi procesor Intel 5-13600kf pamięć g-skill ddr5-6000 non ecc .

  • Rekomendowana odpowiedź
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak włożysz osobno każdą kość to na każdej z nich działa?

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

Nie działa tylko na B1 B2 Jak tylko włożę w A2 w trybie dual jest problem

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Przydałby się drugi RAM na podmianę.

 

Możliwe że jest wygięty jakiś pin w sockecie, tutaj dobre zdjęcie.

adijedi
komentarz
komentarz

Gdzie kupiłeś tą płytę

minęło 14 dni od zakupu?

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

Mam dwie kości 2 razy 16 wkładałem jedną kość w A1 B1 nie działa włożyłem A2 B2 komputer wystartował

Płytę kupiłem w media expert i od samego początku co do niej miałem mieszane uczucia brakowało dwóch naklejek zabezpieczających a płytę kupiłem w maju zeszłego roku w tym roku komputer został złożony.

Płytę kupiłem w media expert  w maju zeszłego roku w tym roku było składanie komputera.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Kopana płyta więc sam sobie odpowiedziałeś, takie rzeczy trzeba sprawdzać z miejsca, teraz to dłużej potrwa.

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

To jest faktycznie moja wina ale jak się odbiera po 11 godzinach pracy to się dopiero zwraca uwagę na takie szczegół dopiero jak takie pudełko weżmie się do ręki.

adijedi
komentarz
komentarz

reklamuj

Robert Bernacisko
komentarz
komentarz

Tak zrobię.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.