x-kom hosting

Nowa 7700XT

damian2502
utworzono
utworzono

Witam, kupiłem w promocji nową RX 7700XT Asrock steel legend.

Próbowałem trochę pogrzebać w Adrenalinie stosując się do tego https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-7700-xt-pure/40.html artykułu, tylko że nie jestem w stanie osiągnąć wyników wskazanych na tabelce, wszystko powyżej 2400 Mhz i napięciu 800/850 mV kończy się bardzo szybkim crashem po odpaleniu benchmarka (Superposition). Zdaję sobie sprawę, że to nie jest jeden z najwyższych modeli, ale i tak wynik trochę rozczarowuje.

I zastanawiam się czy mogę coś zrobić by było lepiej czy po prostu taka się trafiła. 1700zł więc całkiem nieźle.

Btw. podczas testu brzmi jak odkurzacz, ale chyba cewek nie słychać (ale też nie mam pojęcia jak zazwyczaj brzmią katowane karty).

adijedi
komentarz
komentarz

Takie zabiegi tylko skracają życie karty w nieumiejętnych rękach, nie wiem do czego konkretnie jest ci potrzebny overclocking GPU,

ale jeśli do gier jakichś konkretnych to całkowicie mija się z celem,

 

Jeśli nie chcesz aby brzmiał jak odkurzacz przy stress testach to w adrenalin wypróbuj sobie:
- undervolting

Nie słychać cewek - no to nie masz trefnej sztuki, ciesz się :gobi:

damian2502
komentarz
komentarz

Zrobiłem UV tak jak w linku, do 800 mV. Co do cewek jak wspomniałem nie mam 100% pewności, ale na pewno nie brzmi to tak jak losowy filmik na Youtubie. Podczas katowania jest dość głośna, ale też gry raczej aż tak jej nie obciążą.

Ale też nie wiem czy nie zrobiłem czegoś źle, to mi się pokazuje podczas bechmarka, chyba trochę dużo watów ciągnie

image.thumb.png.eb2057712aca404761d06fe9aa14b3f1.png

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki masz rpm wentylatorów w grach?

 

Power limit 115% i syntetyk więc czego się spodziewać 

 

untitled-3.png

damian2502
komentarz
komentarz

Teraz w mało wymagających 1000.

Tylko pojawił się kolejny problem, o ile test działał ok, to teraz jak próbuję odpalić dwie gry naraz (Maple story i Starrail) to Starrail crashuje i wywala sterowniki. Na bazowych ustawieniach działają obie bez problemu.

To samo jak robię tylko UV i GPU clock (bez ruszania power limit i memory).

Zobaczę co przy samej zmianie napięcia, ale niefajnie to wygląda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.