x-kom hosting

Problem z Nowym Pc

Feszii
utworzono
utworzono

Dzień dobry Proszę o pomoc ponieważ służyłem nowy komputer z części :

- Jonsbo c6

- Ryzen 5 3600

- Rx 580 8gb 

- 16gb ram gskil 3200mhz

- Msi b450m max

-1TB LEXAR 620

-SilentumPC elementum e2 550w

Oraz wraz z pierwszym uruchomieniem po podpieciu wszystkich kabli wszystko wystartował oprócz karty graficznej oraz nie wyświetlał się żaden obraz. Komputer podlaczylem do telewizora przez HDMI. 

Proszę o pomoc.

adijedi
komentarz
komentarz

:hello:

Chyba te wszystkie części są nowe oprócz tej karty graficznej ?:cfaniak:

Czy wszystkie wentylatory się kręcą w kompie oprócz tego rx'a ?

Masz możliwość sprawdzenia od kogoś innej karty graficznej?

 

 

leelareso
komentarz
komentarz

Jakaś dioda od EZ debug się świeci (znajduje się obok ramu nad kablem zasilania płyty głównej). Próbowałeś zresetować bios przez baterię? Wyjmij ją na 15 min przy wyłączonym zasilaniu)

Feszii
komentarz
komentarz

Jak odpalam to świeci się dioda na biało na płycie głównej oraz wszystkie wenetylatory oprócz karty graficznej.

Prawie wszystkie części są nowe oprócz rx"a i zasilacza 

Jak odpalam to wszystkie się kręcą tylko nie karta 

Jutro może uda mi sie ogarnąć jakąś karte.

leelareso
komentarz
komentarz

na płycie głównej są 4 diody cpu vram gpu boot i żadna się z nich nie świeci czy po prostu nie wiesz gdzie one są?

Feszii
komentarz
komentarz

jakies sie napewno świeciły jak odpalałem chyba 3 z nich zaraz zamontuje karte graficzna bo teraz wmontowałem i dam dokładną informacje

 

Feszii
komentarz
komentarz

tak świecą sie diody ale nie wszstkie

 

Feszii
komentarz
komentarz

A może być tak ze sprzedał mi gosc karte zepsutą ?

leelareso
komentarz
komentarz

Wszystko może być.

Które diody się święcą w końcu?

Zasilacz też nie jest jakościowym cudem.

Feszii
komentarz
komentarz

Ale zasilacz nie jest aż taki zły myślisz że wystarczy ?

Gdy włączam komputer świeci się tylko jedna dida odpowiedzialna za cpu reszta się nie świeci .

 

17130238674652184698331363524171.jpg

17130239556025880303885758228342.jpg

barbarian
komentarz
komentarz

sprawdz czy dobrze podpiales kable zasilajace i wsadz procka jeszcze raz i przy okazji zobacz czy piny sa proste
mozesz tez sprobowac na jednej kosci ram (sprawdz w instrukcji gdzie ja wsadzic)

  • Dobra wypowiedź 1
Feszii
komentarz
komentarz

Procesora wolę nie wyjmować bo jeszcze coś z nim zrobię.

 

Oraz wydaje mi się że to nie jest do końca podpięta ale nie chce dalej iść 

17130268205712996220834868968273.jpg

leelareso
komentarz
komentarz

Zobacz czy zasilanie cpu też masz dobrze podpięte. Nie uszkodziłeś pinów podczas montażu cpu? Spróbuj na jednej kości ram odpalić w różnych slotach

Zasilacze elementum to najgorsza seria zasilaczy od szlajlentum pc

Feszii
komentarz
komentarz

Czyli mam wymienić zasilacz oraz Mam poprostu wyjąć procesor tylko, że mam pastę na nim założona oraz Mam próbować z kośćmi ram. A co z tą kartą graficzną. Jeżeli ona nawet nie reaguje?

Jesteście w stanie mi polecić jakiś super tani dobry zasilacz?

barbarian
komentarz
komentarz

przed wymiana to zobacz kabelki i piny i wsadz procka jeszcze raz, jak zrobisz to w jakis gumowych rekawiczkach to na szybko mozesz procesor wyjac i obejrzec piny, wsadzic z powrotem i przykrecic chlodzenie na tej samej pascie jak nie masz nowej
gpu tez moze nie reagowac przez kabelki albo po prostu plyta nie sprawdza karty bo napotyka wczesniej blad w cpu

Feszii
komentarz
komentarz

Zaczęło działać wszystko po zmianie ramu wyjęcie ramu 2 kości i jednaj wsadzenia do 1 portu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.