x-kom hosting

Po włączeniu komputera brak reakcji monitora

Blackoutv2
utworzono
utworzono

Siemka! Dzisiaj rano bawiłem się w blenderze, nagle komputer się wyłączył, myślałem że brak prądu ale wszystko wokół działało, spróbowałem go włączyć wiatraki karty i chłodzenie procka działa jednak monitor nie reaguje na działalność komputera i na początku czuć było spaleniznę. Wyciągnąłem procesor przedmuchem chłodzenie nałożyłem nową pastę, odpaliłem komputer i odpalił się na może 10 sekund ekran biosu że nowy procesor został zainstalowany, po tym komputer się zresetował znowu bez widoku ekranu. Ktoś ma jakiś pomysł?

 

 

 

Spec:

 

I5-3570 3,8ghz

Asus Geforce GTX 760 2GB OC

16GB RAM DDR3

P8H61-M LX3 Asus

Corsair CV450w

leelareso
komentarz
komentarz

Zobacz czy da obraz na zintegrowanej karcie graficznej. Podłącz kabel pod płytę główną?

Zapach spalenizny z jakiego komponentu był?

Blackoutv2
komentarz
komentarz

@leelareso na zintegrowanej dalej brak obrazu, kabel pod płytę jest podłączony, ciężko powiedzieć z jakiego gdzieś w okolicach płyty/procesora a zasilacza jednak zasilacz dalej działa 

Blackoutv2
komentarz
komentarz

Przy okazji myszka i klawiatura świeci gdy komputer jest włączony 

leelareso
komentarz
komentarz

Idź do serwisu. Jedyne co mogę ci powiedzieć byś zrobił to podmiana części aż znajdziesz wadliwą część.

Blackoutv2
komentarz
komentarz

Pogrzebałem w kompie i znalazłem problem, spalona przejściówka z pcie express na 4pin molex, włożyłem zamiast niej zwykły 4pin x 2 z zasilacza jednak po odpaleniu komputera procesor ma ponad 95 stopni, po czasie wartość spada do 60-70 może być to poprostu wynik tego że nałożyłem nową paste termoprzewodzaca?

Podczas szukania problemu wyciągnąłem na pewien czas baterie z płyty głównej mogło to coś spowodować? Widzę że czas na komputerze jest ten sam gdy doszło do awarii - 5:17 rano

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.